Šéf rakovnického Klubu vojenské historie: Jste proti Zemanovi? Můžete se oběsit

Eric Drooker

Jak se zdá, v České republice je stále více podivných svazů a klubů, které se tváří jako obránci historie, přitom jsou ale plné komunistů a obskurních osob s ještě obskurnějšími názory. Jedním z nich je také Klub vojenské historie v Rakovníku, jehož předseda nedávno na pietní akci odpůrcům prezidenta Miloše Zemana doporučil, aby se buď odstěhovali nebo oběsili.

Už jsme to zažili víckrát, nejčastějším aktérem podobných faux pas je bolševik Jaroslav Vodička z Českého svazu bojovníků za svobodu, který například na tryzně v Terezíně nebo 28. října na Vítkově hovoří raději o uprchlících, šíří bludy a nutí opravdové bojovníky za svobodu, aby zakládali vlastní organizace.

Na Den válečných veteránů se v Rakovníku odhalovala pamětní deska pilotům sloužícím v RAF a bohužel došlo i na slova o prezidentu republiky. „Pan prezident byl demokraticky zvolen. Pokud se to někomu nelíbí, má dvě možnosti. Může se buď odstěhovat, a nebo, nebo třeba oběsit,” sdělil přítomným šéf klubu Jiří Svoboda.

Některé účastníky navíc naštval fakt, že na aktu byl přítomen muž v uniformě SS. „Protestuji! Letos už druhým rokem v Rakovníku na náměstí u památníku rakovnických letců stojí čestnou stráž esesman a nikomu to nevadí. Je to náš člověk. Okolo něho jsou, doufám také čeští občané, vzdávající úctu těm, kdo bojovali proti nacismu. Vzdát hold válečným veteránům u jejich hrobu, nebo kenotafu, není nic neobvyklého, leč aby při té příležitosti stáli čestnou stráž nacisté, resp. esesáci (i když jen ve vojenském stejnokroji SS) je pro mne nepředstavitelné a nepřijatelné,“ napsal na Facebook Antonín Nešpor.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články