Putin zakáže ruským letadlům létat do Egypta

Eric Drooker

Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil souhlas s návrhem zakázat ruským aerolinkám létat do Egypta, dokud se nevyšetří příčiny sobotní katastrofy ruského letadla na Sinaji. Oznámil to Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Dodal, že prezident nařídil vládě podniknout příslušné kroky a zajistit návrat ruských turistů do vlasti.

„Dokud nezjistíme opravdové příčiny toho, co se stalo, považuji za nezbytné pozastavit lety ruských letadel do Egypta. To se týká především turistických letů,“ prohlásil ředitel ruské tajné služby FSB Alexandr Bortnikov.

„Hlava státu souhlasí s tímto doporučením,“ řekl vzápětí novinářům Peskov. „Putin nařídil vládě vypracovat mechanismy realizace těchto doporučení a zajistit návrat ruských občanů do vlasti,“ dodal.

Ruský Airbus A321 letěl v sobotu z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu, ale zřítil se na Sinajském poloostrově. Neštěstí nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě. Washington a Londýn mají podezření, že zkázu stroje mohl zavinit teroristický útok.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]