Šéf ruského Lukoilu vypadl z okna. Firma vyzývala k ukončení války

Šéf ruské ropné společnosti Lukoil Ravil Maganov a ruský prezident Vladimir Putin (Lukoil / se souhlasem)

Šéf ruské ropné společnosti Lukoil Ravil Maganov a ruský prezident Vladimir Putin | FOTO: Lukoil / se souhlasem

Po pádu z okna nemocnice v Moskvě dnes zemřel vysoce postavený manažer ropného koncernu Lukoil Ravil Maganov. Informovala o tom ruská média, Lukoil zatím úmrtí nekomentoval. 67letý Maganov, který byl viceprezidentem Lukoilu, byl na ošetření v šestém patře moskevské nemocnice. Na internetu se objevily spekulace, že spáchal sebevraždu, tyto informace zatím nikdo nepotvrdil.

Podle některých zdrojů jde již o sedmé podezřelé úmrtí vysoce postaveného ruského manažera jen v letošním roce. Lukoil je druhým největším těžařem ropy v Rusku po státní společnosti Rosněfť. Společnost Lukoil již na začátku března vyzvala k rychlému ukončení války na Ukrajině a stala se tak prvním velkým ruským podnikem, který se proti ruské invazi na Ukrajinu postavil.

Jak je možné, že Maganov z okna vypadl, není jasné. Na místě bylo zahájeno vyšetřování. „Dnes ráno Maganov vypadl z okna nemocnice. Zemřel na následky zranění,“ citovala svůj zdroj agentura Interfax. O smrti informoval i ruský kanál Mash, který působí na síti Telegram. Ten přímo napsal: „Ravil Maganov skočil ze šestého patra Ústřední klinické nemocnice na Ulici maršála Timošenka“.

Připravujeme podrobnosti

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články