Šéf Slavie Tvrdík se omluvil za zápas, po jehož návštěvě končí Prymula

Jaroslav Tvrdík (ČTK)

Jaroslav Tvrdík | FOTO: ČTK

Předseda představenstva týmu Slavia Praha Jaroslav Tvrdík zareagoval na kritiku, která se snesla na několik VIP hostů, kteří navštívili zápas jeho týmu s Leicesterem. Jelikož na tribuny nemohli žádní fanoušci, Tvrdík se na svém twitterovém účtu omluvil.

„Pozvání VIP hostů na včerejší zápas bylo v intencích toho, že máme být jako přední český klub vzorem a pozitivním symbolem a na zápasy nemohou všichni naši fanoušci, morálním selháním. Omlouváme se,“ napsal Tvrdík.

Knihy Free Czech Media (FCM)

Kritika přišla poté, co Deník Sport ještě během čtvrtečního zápasu zveřejnil fotografii, na níž na tribuně seděla řada známých tváří, například hradní kancléř Vratislav Mynář, europoslanec Alexandr Vondra, generální ředitel České televize Petr Dvořák, tenistka Petra Kvitová, zástupce hlavní hygieničky, ředitel odboru ochrany veřejného zdraví Jan Marounek nebo bývalý ministr Roman Prymula, který ale jen o pár hodin dříve v médiích volal po tvrdém lockdownu a zákazu vycházení. Po medializaci fotografie skončil jako poradce premiéra Andreje Babiše.

„Pan Prymula je velký odborník na epidemie, sociální inteligenci ale postrádá. Tohle je prostě opět špatně, vůči fotbalovým fanouškům, kteří nemůžou na stadion, i lidem, po kterých teď chceme, aby byli hlavně doma. Nemluvě o tom, že to zase působí papalášsky. Domluvili jsme se na ukončení spolupráce, protože tohle není možné,“ napsal Babiš na svém facebookovém profilu.

Všichni přítomní měli podle vedení klubu negativní PCR testy. Každý měl také mít nasazený respirátor, Tvrdík ale přímo na fotografii mezi ostatními sedí bez něj. Mělo se jednat o pilotní projekt, díky kterému by se napříště na stadion dostali i další fanoušci, například majitelé permanentek.

Zúčastněných se naopak veřejně zastal jeden z nich, starosta Řeporyjí Pavel Novotný. „Dnes jsem byl na Slavii. Dokonale zorganizováno. Dva dny max old test všichni. Detail: Prijde hosteska (povinné FFP2 nebo KN95 vyšší stupeň), omluví se s tím, že mám FFP3 s plastem, a dá mi KN95 a řekne mi proč. Chci se solidárně přihlásit k těm na té tribuně. Ubohý, nefér lynč,“ napsal Novotný a upozornil na to, že zápas měl výjimku UEFA.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]