Šéf strážníků nařídil rozdat minimálně 100 pokut. Je to buzerace, hodnotí Krnáčová

Eric Drooker

Pražská primátorka Adriana Krnáčová se dnes vyjádřila k pokynu ředitele městské polici na Praze 1 Miroslava Stejskala. Stejskal adresoval svým podřízeným nařízení, v němž uděluje pokyn, kolik musí strážník udělit za měsíc minimálně pokut. Pokud jich nerozdá alespoň sto, hrozí strážníkovi snížení platu, naopak, čím více jich rozdá, tím vyšší ohodnocení jej čeká. Krnáčová bude chtít po šéfovi pražských strážníků vysvětlení.

Sama považuje pokyn strážníkům od jejich nadřízeného za nepřípustný. „Velmi mě znepokojil a rozčílil ten způsob. Jestli nikdo nezkoumal, proč k poklesu vybraných pokut došlo, a rovnou nařizuje, aby jich bylo vybráno víc, tak je to v podstatě pokyn k buzeraci lidí. Určitě budu chtít po panu Stejskalovi vysvětlení,“ uvedla Krnáčová pro server Lidovky.cz. Celou věc hodlá řešit na klubu zastupitelů za hnutí ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner