Šéfka úřadu vlády má covid. Andrej Babiš do karantény nemusí

ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Vedoucí úřadu vlády Tünde Bartha má koronavirus, s nemocí covid-19 se léčí třetím dnem. Informoval o tom ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Někteří blízcí spolupracovníci premiéra Andreje Babiše (ANO) jsou v karanténě a čekají na testy. Premiér podle šéfky úřadu do karantény nemusí, protože byl už naočkován oběma dávkami vakcíny proti nemoci.

Bartha, která minulý pátek doprovázela Babiše na cestě do Maďarska, uvedla, že první příznaky nemoci pocítila v pondělí.

archiv

K současnému pracovnímu režimu premiéra uvedla, že Babiš „do karantény nemusí díky tomu, že má již obě dávky očkování a od druhé dávky má sedmidenní odstup. Tím je chráněný.“ Situaci konzultovala s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou a s epidemiologem a premiérovým poradcem, exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou.

U premiéra se podle médií vyskytl covid už loni v rodině. Zvolil tehdy odloučení. Koncem prosince se nechal jako první v Česku očkovat, druhou dávku pak Babiš dostal po čtyřech týdnech, 24. ledna.

Z ministrů Babišovy vlády si nemocí už prošli ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD). V karanténě byl například ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). V dobrovolné izolaci byla kvůli koronaviru několikrát ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), stejně tak Petříček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner