Šéfkomunista Filip kvůli Kosovu vyhrožuje ztrátou podpory Babišově vládě

(ČT)

Co se dalo čekat, že totiž komunisté využijí Babišovy slabosti pro své cíle, je tady. Babišova vláda je závislá na jejich hlasech.

Šéf komunistů Vojtěch Filip v Interview ČT24 naznačil, že by komunisté mohli změnit názor na podporu vlády.

Po všech manévrech kolem maršála Koněva se tentokrát řeší vztah Kosova a Srbska. Komunisté zajásali nad výrokem Miloše Zemana, že Kosovo nemá rád. Jenže Babiš nechce na změně vztahu České republiky k této zemi nic měnit. Filip teď v ČT říká: „Musel bych o tom jednat s vládou, že rozšíříme podmínky tolerance,“ říká Filip a své další kroky prý zváží. Je i možné, že komunisté svou toleranci Babišova kabinetu kvůli Kosovu odvolají.

Člověk by skoro premiéra politoval. Vláda se mu skoro rozpadala kvůli Zemanovým hrátkám s ministrem kultury, čekalo se na to, jak to bude s jeho trestním stíháním a evropskými audity a do toho nějaké Kosovo. To zřejmě Babiše nijak zvlášť nezajímá, ale zajímá komunisty.

Je to ovšem situace, do které se vehnal. Především tím, kým celý život byl, takže si spojence nemůže moc vybírat. A oni to žádní hodnotoví spojenci nejsou, takže navzájem se pustí k vodě, když to pro ně bude výhodné. Je to vytí s vlky a likvidace slabších. V záloze číhá Tomio Okamura, který by si taky rád společně zavyl, ale nechtějí ho k tomu do vlády pustit. Tím by se Babiš dost znemožnil, aspoň ve slušných zemích Evropy.

To je ale všechno možná dost daleko a je třeba řešit přežívání ze dne na den.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]