Šéf Zemanova protokolu Forejt na kompromitujícím videu – polonahý, šňupající bílou látku

ČTK

Bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt | FOTO: ČTK

Zdá se, že dny hradního protokoláře Jindřicha Forejta ve funkci už se chýlí ke konci. Server HlídacíPes.org zveřejnil informace o sérii kompromitujících videoklipů, jejichž hlavním hrdinou je právě Forejt, prezidentem Zemanem údajně oslovovaný jako „Jindříšek“.

Jak uvádí HlídacíPes.org, série videoklipů ukazuje Jindřicha Forejta. Je polonahý, s odhaleným přirozením šňupe bílou látku a oddává se masturbaci. V místnosti je přítomen ještě jeden člověk, který vše skrytě natáčí. Klipy působí dojmem, že jsou cíleně natáčeny se záměrem “budoucího použití”. Kameraman natáčí detaily bytu, osobní věci, z dokladů vytahuje Forejtovy oficiální hradní vizitky. Na záběrech je vidět i kreditní karta Kanceláře prezidenta republiky, vydaná UniCredit Bank na Forejtovo jméno. Zvlášť vyfocený je i typický Forejtův pečetní prsten.

Proč najednou taková nemilost ohledně osoby, která byla tak spojována s prezidentem Zemanem? Vždyť ještě při návštěvě u papeže ho Zeman označoval za svého vyhlédnutého velvyslance ve Vatikánu.

Věčný Forejt, kterého Zeman převzal ve funkci protokoláře od svého předchůdce Václava Klause, byl údajně několik let v nepřízni dalších Zemanových mužů, kancléře Vratislava Mynáře a prezidentova poradce Martina Nejedlého. V poslední době došlo k několika chybám, které by bylo možné Forejtovi „přišít“. Letadlo se Zemanem a Klausem přiletělo pozdě na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče. Potom se zapletl do nejasností ohledně přeživšího holokaustu Jiřího Bradyho u příležitosti 28.října. Jak se ukázalo, Forejt Bradymu telefonoval do Kanady, ale pak tvrdil, že šlo jen o obecný hovor a nikdo Bradymu vyznamenání nesliboval. Jako důvod neudělení vyznamenání mohlo být, že Brady je příbuzným ministra kultury Daniela Hermana, kterého nemají rádi Číňané kvůli jeho setkání s dalajlámou a pro jeho postoj vůči (nedo)dodržování lidských práv v Číně. Zeman je ale s Číňany v přátelském vztahu.

Případ vyvolal značné znechucení ve veřejnosti. A nakonec zřejmě Forejt mylně informoval o nepřítomnosti amerického velvyslanec Andrewa Schapira na Hradě při předávání státních vyznamenání. Jenže Schapiro tam prokazatelně byl a Hrad to musel nakonec přiznat.

Všechno jsou to trapné záležitosti, ze kterých se Zeman sice mohl vykroutit pomocí své obvyklé finty, že byl špatně informován, ale stejně tak vyvstala otázka, jací lidé v jeho kanceláři pracují. Pokud bude Zeman chtít opět kandidovat na funkci hlavy státu, mohlo by mu takové opakované trapné selhávání ubrat část příznivců. Protože volba může být těsná, je nakonec každý získaný hlas dobrý a ztracený hlas potenciálně osudový. Zeman se svých spolupracovníků zbavovat umí, zásluhy – nezásluhy. Miroslav Šlouf, vynálezce slavného autobusu Zemák, který Zemana dovezl až k funkci premiéra, by mohl vyprávět. Dostal Zemana na Hrad a nakonec byl vypoklonkován. Možná Šlouf představoval jen malý ruský byznys a lidé jako Nejedlý, bývalý jednatel LUKOIL Aviation Czech, byznys větší.

Dnes přinesl server Echo24 informaci, že „dvojice mužů již několik týdnů nabízí po redakcích českých médií video s údajně diskreditujícími záběry hradního šéfa protokolu Jindřicha Forejta. S nabídkou na odkup videa se obrátili i na deník Echo24.cz. Podle informací Echo24.cz muži kompromitující materiál nabídli minimálně TV Nova. A podle vlastních slov také na Seznam.cz. Všude byli ale odmítnuti. Zatímco původně požadovali za video údajně částku 250 000 korun, po Echo24.cz žádali již jen zhruba polovinu této částky. Redakce video odmítla koupit. Několik prvních desítek sekund tajně pořízeného videa ze soukromí Jindřicha Forejta ovšem měla redakce Echo24.cz možnost shlédnout.“

Jeden z mužů se představil celým jménem a prý působil v celé nabídce jen jako prostředník. „Druhý muž, který byl údajně s Jindřichem Forejtem v kontaktu a nahrávku prý tajně pořídil na mobilní telefon v jistém bytě, má za sebou údajně nespecifikovanou kriminální minulost. Nahrávka má pocházet z 4. října letošního roku.“

Zda Forejtovy problémy nějak souvisí s tímto videem zatím není jasné.

Forejt přežil hodně, i zjištění, že u svého jména si nechal neoprávněně uvádět titul JUDr. To nevadilo, stejně jako Zemanovi nevadí, že kancléř Mynář nemá bezpečnostní prověrku. Být ale skvrnou na čisté a zářící tváři Ing. Zemana, to se neodpouští. Zvláště když by nešlo o nějaká opomenutí, byť trapná, ale o něco vážnějšího. Na spekulace je ale zatím brzo. Těžko se však v Česku něco utají.

_________________________________________

Názor šéfredaktora Svobodného fóra Pavla Šafra:

Účelové šíření kompromitujícího videa je nepřijatelné a je dobře, že jej zatím žádné médium nezveřejnilo. Hlídací pes se plete, když na tomto případu zdůrazňuje především to, že je pan Forejt bezpečnostním rizikem. Bezpečnostním rizikem je především ten, kdo takové „kompro“ předal Hlídacímu psu.

Pro společnost je stokrát nebezpečnější slídění, udávání a šíření kompromitujících materiálů v médiích, než to, že někdo „šňupe kokain“. Tím, ani trochu nehájím drogy. Jen píši o tom, co je nebezpečnější pro českou společnost.

Jestli někdo z okruhu prezidenta bere opravdu drogy, tak se to v civilizované společnosti řeší za zavřenými dveřmi. A za šíření sexuálních kompromitujících materiálů by se ten, kdo takové snímky pořizuje a kdo je šíří, měl postavit před soud.

Obávám se, že v naší zemi stále častěji vyskytují praktiky lůzy, která používá metody StB. Řeči, že se to muselo zveřejnit, protože pan Forejt je vydíratelný, jsou falešné. Žádný slušný člověk nic takového nezveřejňuje.

Pavel Šafr

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner