Šéfredaktor Babišových Lidovek se zastal Soukupa a pustil se do Václava Moravce

Václav Moravec v debatě s Andrejem Babišem v novém studiu svého pořadu (repro ČT)

Václav Moravec v debatě s Andrejem Babišem v novém studiu svého pořadu | FOTO: repro ČT

István Léko, velká postava české babišovské žurnalistiky, oddaný šéfredaktor Lidových novin. Tento člověk v Lidovkách pravidelně publikuje svůj komentář v tzv. Lékárně (intelektuální vtip!) a tentokrát se zamyslel nad médii, konkrétně nad televizemi.

Nebojte se, pan Léko je vždy oddán svému šéfovi tak jako nikdo (snad jen kolega z Mf DNES Plesl), tudíž o Andreji Babišovi si nepřečtete ani slovo. Rozepsal se totiž o Jaromíru Soukupovi. Nejen o jeho politické kariéře, která doposud byla – eufemisticky řečeno – neúspěšná. Ale také o tom, kdo že vlastně koupí TV Barrandov, která je zadlužená.

„Nevím, zda si laskavý čtenář všiml, že Václav Moravec, tento slavný a pokrokový moderátor neméně progresivní veřejnoprávní České televize, o televizi Barrandov od poloviny ledna hovoří jako o ‚česko-čínské soukromé televizi‘,“ připomíná Léko, kterému se tohle ale nezdá.

Měli by prý být připomínáni další majitelé, například z Nizozemska (rozdíl mezi Nizozemskem a Čínou šéfredaktorovi novin s tradicí Karla Čapka nejspíše unikl). „Vtipné by bylo, kdyby televizi Barrandov nakonec ovládla finanční skupina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, jehož PPF vlastní mateřská společnost se sídlem v Amsterdamu,“ napsal Léko s tím, že by tak všechny významné soukromé televize v Česku vlastnily společnosti právě z tohoto města.

Na co pan Léko zapomněl? Na to hlavní: Soukup jde do politiky a vlastní média. A to je problém. Jenomže kdyby to šéfredaktorovi Lidových novin vadilo, neseděl by tam, kde nyní sedí. Ve vydavatelství Mafra českého předsedy vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]