Šéfredaktor magazínu LUI Jakub Starý byl se svým partnerem v Praze napaden. Drželi se za ruce

Prague Pride 2018. Ilustrační foto (ČTK)

Prague Pride 2018. Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Šéfredaktor časopisu LUI Jakub Starý byl v pátek večer se svým partnerem a přáteli napaden v centru Prahy skupinou mladých Čechů. Důvodem útoku bylo, že se Jakub Starý s přítelem drželi za ruce. Několik lidí bylo zraněno. Magazín LUI situaci popsal na sociální síti instagram a vyzval k zastavení homofobie.

Potyčka, která se odehrála v pátek večer v centru Prahy, začala slovními nadávkami a zanedlouho vyústila ve rvačku. Jakub Starý, jeho partner Pavel a kamarád Miloš utrpěli lehká zranění. Magazín LUI celý incident popsal slovy šéfredaktora Jakuba Starého na sociálních sítích. „Mám vyražený přední zub, pohmožděniny na hlavě a modřiny po těle. Do Pavla na zemi kopalo několik týpků, má výrazně viditelné pohmožděniny na hlavě. Miloš dostal pěstí do obličeje, vyvázl jen s krvavým nosem,“ napsal Starý.

Jelikož byl celý útok homofobně motivovaný, vyjádřilo se vedení magazínu v příspěvku také k této problematice a vyzvalo k hlášení každého takového násilí. „Jakýkoliv homofobní útok je nutné hlásit. Protože jenom díky tomu je možné zjistit skutečný rozsah homofobie v naší zemi, což je současně jediný doložitelný podklad k tomu, aby se s tím začalo konečně něco dělat. Pokud jste se někdy setkali s homofobně motivovaným útokem, nebojte se jít a nahlásit to. Jsme v tomto směru chráněni zákonem.“ (Text redakčně upraven.)

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LUI (@luimagprague)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]