Babišův šéfredaktor Plesl: Předseda Senátu je odborář, ČT nedělá pořádně svou práci

Eric Drooker

Rozhovor Miloše Zemana pro Mladou frontu DNES, ve kterém hlava státu zaútočila na premiéra Sobotku, vyvolal diskuzi o tom, jakou roli ve sporu hraje Andrej Babiš. Ministr financí je totiž majitelem Mafry, která deník vydává. Předseda Senátu Milan Štech upozornil na fakt, že Babiš často používá svůj list ke kritice představitelů ČSSD. a to se zřejmě stalo i nyní. To odmítl na svém facebookovém profilu šéfredaktor DNES Jaroslav Plesl, který Štěcha nazval odborářem, který si nezaslouží komentář. Redaktory ČT, kteří zjišťovali názory politiků na Babišův podíl v rozmíšce premiéra s prezidentem, označil za novináře, kteří svou práci dělají špatně.

Status Jaroslava Plesla na sociální síti (needitováno):

Nad spekulacemi o tom, jak vznikal rozhovor se Zemanem, mi zůstává rozum stát. Takže:

V pátek odpoledne máme v MF DNES pravidelnou plánovací poradu. Na jejím závěru se obvykle ptám kolegů, zda ještě nemají nějaký nápad, co příští týden udělat. Minulý pátek se ozval šéf zpravodajství Zdeněk John a řekl, že bychom měli o rozhovor požádat prezidenta, aby se vyjádřil k tomu, co o něm říká Sobotka, a vysvětlil své vystoupení na Albertově. A vyzval mě, abych zavolal J. Ovčáčkovi. Tak jsem to hned v pátek udělal, požádal J. Ovčáčka o rozhovor s prezidentem a dostal termín na středu.

Věřím, že kdyby to bývali udělali redaktoři ČT (protože jim za tuto službu každý měsíc platíme), nemuseli by se dneska tak pitomě ptát všech hostů v ČT24, zda si rozhovor se Zemanem objednal Babiš. Stačí pořádně dělat  svou práci. Novinářskou práci, nikoli politiku.

A co se týče předsedy Senátu, to se ani komentovat nedá. Prostě odborář.

A ještě k tomu novinářskému řemeslu: Když redaktory ČT tak strašně zajímá, jak rozhovor vznikal, co takhle zavolat do MF DNES?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]