Semelová chce, aby se lidovci omluvili za upalování, mučení a vraždění. Svatá prostoto

Marta Semelová. (ČTK)

Marta Semelová. | FOTO: ČTK

Nejlepší obrana je útok, řekla si zřejmě Marta Semelová, předsedkyně Krajského výboru KSČM Praha a někdejší poslankyně (než komunisté ve volbách tak pohořeli). Nelíbí se jí lidovecký návrh, že by se zvláště aktivním činovníkům protiprávního komunistického režimu aspoň snížily jejich nadprůměrné důchody. Tak se rozhodla na lidovce hodit všechno za posledních tisíc let.

V Haló novinách Semelová 17. července píše: „Lidovci zřejmě musí mít z komunistů před volbami pěkně nahnáno. Jak jinak si vysvětlit primitivní antikomunismus ve formě pozměňovacího návrhu k zákonu o důchodovém pojištění, kterým chce Marian Jurečka celým skupinám obyvatel spojených se socialistickým režimem de facto snížit důchody. Ryzí ukázka křesťanské lásky k bližnímu, kterou církev předvádí po staletí. Namísto omluvy za zneužívání, upalování, mučení a vraždění při násilném převychovávání na tu jejich pravou víru plive kolem sebe nenávist nejhrubšího zrna. Ale co bychom od ní jiného čekali. Svým odporným chováním vůči seniorům jen opět odhalila svou pravou tvář.“

Týdeník FORUM (FORUM 24)

S tím „mít nahnáno“ asi Semelová poněkud přehání, protože pokud nebude konec světa, lidovci v příští sněmovně budou, zatímco komunisté to vůbec nemají jisté. Zvláště pozoruhodné ale je, že komunistka, tedy příslušnice hnutí, které má za sebou mimořádně krvavou historii, chce druhé poučovat o nějaké humanitě.

Bylo by nespravedlivé zjednodušení tvrdit, že co komunista, to zločinec. Našli bychom v historii i dost idealistů, kteří měli nejčistší úmysly a někteří pak zjistili, že se vydali slepou uličkou. Některé nepřesvědčila ani realita, tedy zločiny spáchané komunistickými režimy, nefungující ekonomika, evidentní lhaní o historii i přítomnosti.

Křesťanství má za sebou taky dost krve, kromě toho ovšem taky vytvoření celé jedné civilizace, vydalo ze sebe špitály, univerzity, písemnictví a hudbu. Křesťanství stálo u zrození mnoha národů, zatímco komunisté u hrobu mnoha lidí.

Křesťanům se dá aspoň za všechno zlo, co nepochybně taky spáchali, doporučit nějaká kající pouť. Komunisté zatím putují jen k hrobu Klementa Gottwalda a k Leninově mumii. Moudra Markéty Semelové ani nejsou labutí písní komunismu, je to spíš takové krákání Supa rudého, druhu těsně před vyhynutím.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články