Jak Semelová zjistila, že jsou demonstranti placení? Lidi to povídají, sdělila

Marta Semelová, KSČM  (ČTK)

Marta Semelová, KSČM | FOTO: ČTK

Jako každý rok, i letos se 1. května v Praze sešli komunisté, aby při dechovce či Internacionále pod rudými vlajkami se srpy a kladivy zavzpomínali na časy, kdy tu ještě neomezeně vládli podpořeni sovětskými tanky. Tentokrát si ale nedali sraz u Křižíkovy fontány (ta se opravuje), nýbrž na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Přímo před kostelem.

Podle starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka měli sice na řádně ohlášenou akci právo, ale žádné stavby, jako třeba stánky, jim místní úřad nepovolil. Zachovali se tedy tak, jak mají komunisté odjakživa ve zvyku: náměstí si jednoduše zabrali, a co chtěli, to si postavili bez povolení.Požádal jsem městskou policii, aby neoprávněný zábor zdokumentovala. Věc se bude řešit se svolavatelem,“ uzavřel starosta. 

Na komunistickou manifestaci se již tradičně dostavila řada odpůrců. S vlajkami NATO, Evropské unie nebo Spojených států, s transparenty připomínajícími zločiny komunistického režimu a jeho oběti… Zhruba stovka demonstrantů se rozmístila nad schodištěm u kostela. Z pódia okamžitě zazněla slova o „provokatérech“. Soudruzi asi nějak pozapomněli, že už nežijeme v době Rudého práva, ale že už nějaký čas máme přímo v Ústavě uzákoněno právo na veřejné shromáždění, takže každý občan smí při dodržení zákona svobodně demonstrovat za cokoli nebo proti čemukoli je mu libo. Tedy i proti zrůdné komunistické ideologii a komunistům, kteří jsou zpět, byť neoficiálně, ve vládě.

Pak se mikrofonu chopila soudružka Marta Semelová, kovaná stalinistka, která chodívala s dojetím klást květiny ke Gottwaldovu hrobu a proslula výrokem o tom, že Milada Horáková (komunisty zavražděna oběšením v 50. letech ve vykonstruovaném procesu) se přece přiznala, tak jakápak justiční vražda…

Jsou to provokatéři,“ oznámila soudružka Semelová přítomným soudružkám a soudruhům na adresu odpůrců a pokračovala: „To víte, zkušenosti nemají žádné, ale každá koruna je jim dobrá.“

Marta Semelová zřejmě nepostřehla, že kromě mnoha mladých lidí na místě vyjadřovalo svůj odpor rovněž značné množství těch, kteří v komunistické totalitě prožili část dospělého života. Třeba jenom už trochu ztrácí zrak. Mnohem zajímavější bylo ale její prohlášení o penězích. Zhusta omílaná lež, kterou se jak komunisté, tak například i premiér Babiš snaží znevěrohodnit  jakýkoli projev občanského odporu proti nim. Žádní skuteční odpůrci podle nich neexistují, nikdo proti nim vlastně nic nemá. Všichni přece demonstrují jen pro peníze.

Deník FORUM 24 zajímalo, odkud má Marta Semelová informace, které sděluje na mikrofon veřejnosti.

Na pódiu jste mluvila o penězích pro demonstranty. Víte jistě, že ty lidi, kteří sem dnes přišli protestovat, někdo platí? A odkud to víte? 

Tak to se vždycky objevují takové zprávy,“ odpověděla bývalá komunistická poslankyně. „V různých médiích, jako třeba když byly na Václaváku demonstrace proti panu Ondráčkovi, tak že to někdo platí.“ (Míněno proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, někdejšího „mlátičky“ SNB a rozháněče palachovských demonstrací, do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS.)

Ve kterých médiích jste takové zprávy četla?

V různých médiích. A taky se pak vždycky objevují různí svědci, prostě lidi, kteří povídají, že viděli, jak někdo někomu platí.“

Rozumím tomu tedy správně, že jste to četla v nějakých blíže neurčených médiích a že to nějací lidi vykládají?

Ano, tak.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner