Hamáček o cestě do Moskvy nemluvil pravdu, řekl senátor po jednání výboru ke kauze Vrbětice

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) (Tony Havlík / FORUM 24)

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) | FOTO: Tony Havlík / FORUM 24

Ministr vnitra Jan Hamáček nemluvil podle senátora Václava Lásky pravdu o cestě do Moskvy. Ta prý nebyla kamufláží v souvislosti s kauzou Vrbětice. Novinářům to dnes Láska řekl po uzavřeném jednání senátního zahraničního výboru k vrbětické kauze.

„Mám za potvrzené, že pan ministr Hamáček do Moskvy chtěl jet a jeho tvrzení o tom, že to byla kamufláž, není pravdivé,“ uvedl senátor Václav Láska.

Výbor si na dnešní jednání pozval ministra obrany Lubomíra Metnara, ředitele Vojenského zpravodajství Jana Berouna a ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, která se ale omluvila. Pozvání naopak přijal exministr zdravotnictví Jan Blatný.

Láska potvrdil, že Blatného účast souvisela s informacemi, podle nichž bylo cílem Hamáčkovy cesty do Moskvy zajištění ruské protikoronavirové vakcíny Sputnik V. Blatný ani Metnar obsah jednání výboru při odchodu nechtěli komentovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]