Senátora Velebu vyděsili muslimové, modlící se na Pražském hradě. Co za tím vězí?

Eric Drooker

Na stránkách Strany práv občanů visel včera v sekci Novinky zajímavý článek s tímto titulkem: Jan Veleba: Na Pražském hradě jsem viděl něco, co mě vyděsilo tak, že jsem ani nemohl fotit. Tak to alespoň popíšu.

Co senátora tak strašně vyděsilo, že „ani nemohl fotit“? Podle svého vlastního vyjádření spatřil Veleba při odchodu ze služebního jednání na nádvoří Hradu několik muslimů, jak se modlí. Událost se údajně měla odehrát v pondělí 15. února asi ve tři hodiny odpoledne.

Veleba se se svým zážitkem, snad, aby na tu „hrůzu“ nebyl sám, svěřil později facebooku: „Dnes v 15:05 hod. jsem odcházel dveřmi pod balkonem na hradním nádvoří Pražského hradu (naproti chrámu Sv. Víta) ze služebního jednání. To, co jsem uviděl, mne velmi zaskočilo. Natolik, že jsem nebyl schopen sáhnout do kapsy a vytáhnout mobil a fotit.

Stal jsem se svědkem následující scény. Asi 25 metrů vlevo od balkonu, mezi dvěma bílými lavičkami u hradní zdi vykonávala modlitební obřad skupinka sedmi muslimů. Klečeli zutí, hlavami čelem ke zdi na tenké látce a v jednotném rytmu (klek, hlava na zem, klek) vykonávali modlitební obřad. Když jsem došel k nim, tak za pár vteřin skončili.

Nevím, co si o tom myslet. Zda je to náhoda, a nebo záměr a provokace. Všichni to byli mladí muži. Pokud by někdo pochyboval o pravdivosti mého zážitku, tak přísahám, že mluvím pravdu!“

Zda je událost pravdivá nebo ne, nelze ověřit, tudíž se musíme spoléhat pouze na čestnost senátora Veleby. Škarohlídové by sice mohli namítnout, že server demagog.cz již dříve z celkově 13 hodnocených senátorových výroků vyhodnotil jako pravdivou méně než polovinu, ale nebuďme puntičkáři.

Naopak, je potřeba ocenit, že Jan Veleba po, pro něj tak stresujícím, zážitku dokázal vůbec smysluplně komunikovat, ještě o všem informovat své příznivce na facebooku a následně příspěvku na sociální síti zaplatit placenou propagaci. A nelze také popřít, že Veleba není ve svých úzkostech a strachu sám. Spoustu lidí na Hradě skutečně něco velmi děsí. Ačkoliv muslimové to tedy nejsou…

Ale zpět k „akci“ samotné. Vycházíme-li tedy z premisy, že se popisovaná událost skutečně stala, musíme si nutně klást otázku, proč se muslimové na Hradě modlili. Byla mešita v Opletalově ulici zavřená? Věděli mladí muži, znalí Velebovy komunistické minulosti a zemanovské současnosti, že tudy senátor půjde a chtěli jej touto nenásilnou formou přivést na správnou cestu? Trénovali na situaci, kterou predikují konvičkovci, totiž, že to tady stoupenci islámu jednou všechno převezmou? To je všechno možné. Nabízí se však i jiné vysvětlení. Muslimové si zkrátka všimli, v jakém stavu je Česká republika, potažmo Hrad, a usoudili, že je nejvyšší čas začít se modlit. Katolíci, evangelíci, pravoslavní i židé by se mohli přidat. Naděje na spásu pak mnohonásobně vzroste.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner