Senátorku Hamplovou odvezla během schůze horní komory záchranná služba. Není v ohrožení života

Jana Zwyrtek Hamplová (ČTK / Glück Dalibor)

Jana Zwyrtek Hamplová | FOTO: ČTK / Glück Dalibor

Senátorku Janu Zwyrtek Hamplovou (za hnutí Nezávislí) odvezla během schůze horní komory parlamentu záchranná služba do nemocnice. ČTK to potvrdil odbor komunikace a vnějších vztahů Kanceláře senátu. Senátorce se podle odboru udělalo nevolno. Mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová řekla ČTK, že ze senátu převezli do Ústřední vojenské nemocnice ženu, která ztratila vědomí. Podle Poštové je mimo ohrožení života.

„Záchranáři vyjížděli do Valdštejnské ulice k 56leté ženě, která měla poruchu vědomí,“ uvedla mluvčí záchranářů. „Nicméně po našem příjezdu byla při vědomí, mimo ohrožení života. Záchranáři ji ošetřili, zajistili a pak převezli do vojenské nemocnice k další péči,“ doplnila.

Serveru Deník N řekl předseda senátního výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Zbyněk Linhart (za STAN a SLK), že jedné ze senátorek se udělalo nevolno během neformálního jednání výboru. Bližší informace neuvedl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články