Server URA.Ru: Na zvolení Zemana pracovaly desítky ruských poradců a investovaly se do něj ruské peníze

Eric Drooker

Ruský server URA.Ru píše v článku z 28. 11. o tom, že prezidentské volby v Česku byly údajně ovlivněny řadou ruských poradců a pomocí ruských peněz.

Článek nejdříve popisuje systém volby prezidenta u nás. Připomíná, že v ČR je silná ruská diaspora, kde už mnoho lidí získalo status občana EU, usadily se tu desítky tisíc velkých ruských podnikatelů, včetně těch, co prchají před ruským soudnictvím. Kontrolují také celé oblasti trhu.

Dopisovatel serveru URA.Ru mluvil s jedním z uralských politických poradců, kteří v roce 2013 pomohli Zemanovi, aby se stal prezidentem. Pod podmínkou zachování anonymity hovořil o některých postupech, které mohou být použity i v nadcházejících prezidentských volbách.

Eric Drooker

Podle tohoto muže se před začátkem kampaně v České republice provedly sociologické studie, které prokázaly rozdělení české společnosti do dvou částí. První část byla složena ze zástupců starší generace, vyrůstala za dob Sovětského svazu. Patří k ní i obyvatelé vesnic a malých měst. „Oni ještě zažili  Rusko jako nejlepšího přítele a USA jako hlavního nepřítele.“ Ti se pak stali oporou Miloše Zemana.

Druhá část zahrnuje mladé lidi a obyvatele velkých měst, jako je Praha a Brno. Ti mohli využít výhod nového režimu po roce 1989, naučili se vydělávat peníze na volném trhu a oceňují svobodu projevu. Byli hlavní volební základnou prozápadního Karla Schwarzenberga.

Analýza sociologických dat ukázala ideologickou krizi v prozápadním táboře. „Česká republika nebyla schopna vytvořit novou politickou ideologii, která by přilákala lidi na stranu západních hodnot. Jedinou tezí byla myšlenka, že se Česká republika stala součástí Evropy. Ale tato myšlenka není schopna sjednotit takovou konzervativní zemi, “ řekl zdroj agentury.

(David Těšínský / SF)

Asi šest měsíců před volbami v České republice bylo vysláno 90 ruských profesionálních politických konzultantů. Dotazovaný uvedl, že jejich hlavním úkolem bylo podněcování antiamerických nálad a propagace přátelství s Ruskem. Peníze na jejich práci byly převáděny neobvyklým způsobem. Na oficiálních bankovní převody se nemohlo pomyslet.

„Pro převody jsme použili sítě kasin nepřímo ovládaných jedním známým ruským úředníkem. Bylo nám řečeno, v jaký den, v kterou hodinu a v jakém kasinu k určenému stolku máme jít.“ Příjem peněz se maskoval jako výhra, říká politický poradce, který pracoval pro Zemana. „Chlapci si vydělali velmi hezké peníze.“

Zbývající množství peněz bylo vynaloženo především na finanční pomoc členům volebních komisí. „Tehdy Česká republika začala aktivně používat počítačový systém zpracování hlasovacích lístků. Češi jsou jako děti, věřili, že počítače nemohou být podvedeny. Ale tak to není. Tyto stroje mohly být podvedeny a bylo nutno je podvést. Hledali jsme v každé komisi člověka, který by nám pomohl to udělat,“ říká zdroj agentury.

Ruský politický technolog uvedl, že před ním a jeho kolegy byl úkol plošného „oklamání“ hlasů. Nicméně to se vyřešit nepodařilo. Na některých místech nakonec dostal abnormálně vysoké výsledky v hlasování Zeman. „Tato anomálie může být vidět v tabulkách výsledků hlasování, a to i pouhým okem. Jsem velmi překvapen, že opoziční čeští politici tomu stále nevěnují žádnou pozornost. Je překvapen, že čeští matematici nepoužili takzvanou Gaussovu křivku, která jasně svědčí o přítomnosti falšování.

Agitační síť pro Miloše Zemana byla sestavena ze tří složek. V první řadě to byli majitelé malých obchodů. „Každý z nich zná rodiny, které u nich neustále nakupují. Pomohli jsme jim s penězi a požádali je, aby při každém nákupu vyprávěli zákazníkům o pozitivním dopadu Ruska na ekonomiku České republiky. “

Důraz byl kladen také na realitní kanceláře. „Velká skupina realitních kanceláří od nás získala peníze, aby při prodeji a kupování bytů u českých občanů šířili jednoduchou myšlenku: V případě, že Česká republika bude spřátelena s Ruskem, bude to dobré Čechy.“

Třetím důležitým prostředkem byli sportovci: „Pomáhali jsme při pořádání mnoha sportovních akcí. Zároveň jsme hradili náklady, které musela nést česká strana. To znamená, že to nebyl přímý úplatek, ale nepřímá finanční pomoc.“

„Zjistili jsme, že Češi jsou tolerantní k sexuálním experimentům, ale například přítomnost milenek kandidáta v jeho kampani nebo návštěvu prostitutek odsuzují. V tom jsme hráli úspěšně.“

Neočekávané problémy, kterým čelili ruští ruskými odborníci spočívaly v tom, že se Čechům nechtělo ničit agitační materiály protivníků. Nikomu se nechtělo strhávat letáky. Bylo na to nutno přivést skupinu chuligánů z Ruska.

Ruský expert se domnívá, že i v dalších prezidentských volbách v České republice v lednu 2018 se budou angažovat jeho kolegové a kampaň bude probíhat ve stejném duchu. Nevyloučil ani to, že po nějaké době bude připraven poskytnout tajné dokumenty a jména lidí, kteří budou pomáhat současnému prezidentovi České republiky, aby byl opětovně zvolen na další funkční období. Včetně jmen těch, kteří pracují ve volebních komisích.

„Je mi jasné, že tito lidé mohou jít do vězení,“ připouští agent.

Ke zprávě se už vyjádřil pro Echo 24 i Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. „Hloupoučký a nesmyslný spisek na úrovni provokace StB. Od A do Z čiší ze lživého textu účelovost a jeho cíl.“

Nakolik máme brát tuto zprávu vážně? Jisté je to, že se Zeman chová jako věrný přítel současného Putinova režimu. Pochyboval o účasti ruských ozbrojenců ve válce na východní Ukrajině a přiklonil se tak proti Západu na stranu tehdejší oficiální ruské interpretace. Americký velvyslanec je na Hradě nevítaná osoba a Zeman ho veřejně uráží. Jezdí na konferenci na Rhodos pořádanou agentem KGB Jakuninem, přítelem Putina. Zpochybňuje sankce uvalené na Rusko po anexi Krymu. Mluví o tom, jak jsme se konečně osvobodili od Washingtonu a Bruselu.

Před lety pronesl Zeman větu: „Vypadá-li někdo jako kachna, chodí jako kachna a kváká jako kachna, je to kachna.“ Zlatá slova.

Jisté ale také je, že pro mnoho zemanovců by zjištění, že je jejich idol podporován pomocí agentů a peněz Kremlem, bylo spíše radostnou zprávou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články