Servilněji už to nejde: Babišův bulvár oddaně chválí majitele

archiv

Expres.cz | FOTO: archiv

Češi budou pravděpodobně moci jezdit do Řecka i bez testu na koronavirus, premiér Andrej Babiš to oznámil na sociálních sítích. Ovšem to, jak na věc zareagoval jeho bulvární web Expres.cz, už je v podstatě dost neuvěřitelné. Toto je titulek textu zaměstnance tohoto webu Lukáše Vltavského: „Hurá, Babiš to zase zařídil: Do Řecka mohou Češi opět bez koronatestu.“ Ano, čtete správně.

„Vzhledem k cenám testů by se čtyřčlenné rodině zotavená u moře prodražila až o osm tisíc. Do celé věci se proto vložil premiér Andrej Babiš, který to opět ‚zařídil‘, promluvil se svým řeckým protějškem a dovolenkáři tak mohou do Řecka bez testu,“ stojí v PR článku, který by snad nepsal ani Marek Prchal, protože by mu to bylo trapné.

Bulvární web Expres.cz dlouhodobě otevřeně podporuje premiéra Babiše, konečného beneficienta svěřenských fondů, v nichž je uložen holding Agrofert, a tedy i vydavatelství Mafra.

V mnoha článcích zde byl kritizován spolek Milion chvilek pro demokracii, jenž organizuje protivládní demonstrace. Dále si bere na paškál známé osobnosti, které Babiše kritizovaly, a jsou zde publikovány premiérovy články (u žádných jiných politiků tomu tak není). Na webu Expres.cz inzeruje dezinformační web Parlamentní listy.

Řecko kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem zpřísňuje epidemická opatření, včetně pravidel pro cestování. Turisté z několika evropských zemí budou muset při vstupu do Řecka od 17. srpna předložit maximálně tři dny starý negativní test na koronavirus. Původně mezi tyto země patřila i Česká republika, kde počty nakažených rostou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner