Šest let dezinformací o zkáze letu MH17. Analytici je shrnuli v přehledné grafice

Svou odpovědnost za zkázu letu MH17 se Kreml pokouší zastřít desítkami dezinformací. Analytici vypracovali grafiku s jejich přehledem  (EU Disinfo)

Svou odpovědnost za zkázu letu MH17 se Kreml pokouší zastřít desítkami dezinformací. Analytici vypracovali grafiku s jejich přehledem | FOTO: EU Disinfo

V pátek uplynulo šest let od chvíle, kdy z Ruska dopravený raketový systém BUK na východní Ukrajině sestřelil Boeing linky MH17 Malajských aerolinií, při čemž zahynulo všech 298 lidí na palubě. Kreml od té doby setrvale šíří bizarní příběhy o tom, jak k této katastrofě došlo. Přehledná grafika nabízí představu o tom, jakými nesmysly manipuluje lidi. 

I šest let po této tragédii pokračuje nepřetržitá prokremelská dezinformační kampaň, jejímž cílem je zastřít odpovědnost Kremlu. I navzdory přibývajícím důkazům o přímém zapojení Ruska je patrné, že tyto dezinformace stále ještě účinkují.

Začátkem července ruské ministerstvo zahraničních věcí vychvalovalo knihu obskurního malajského autora, který tvrdí, že tragédie letů MH17 i MH370 mají na svědomí „židovští ilumináti“.

Před konspirací o iluminátech ruské platformy šířily nejrůznější úniky informací, nebo publikovaly předstírané rozhovory, v nichž se pokoušely připsat zkázu MH-17 na vrub koronaviru. To vše s jediným cílem – podkopat společné mezinárodní vyšetřování (JIT) a soudní proces.

Následující grafika serveru EU Disinfo představuje ty nejabsurdnějších z nich, jak je  prokremelské platformy šířily měsíc po měsíci:

EU Disinfo

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]