Sestra Kim Čong-una vyhrožuje USA: Budete čelit bezpečnostním hrozbám

Kim Čong-un (commons.wikimedia.org/CC BY 4.0)

Kim Čong-un | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY 4.0

Každoroční cvičení armád Spojených států a Jižní Koreji opět vyvolává ostré reakce. Sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong vzkázala oběma zemím, že pokud vojenskou akci nezruší, budou muset počítat s odplatou její země. Informaci přinesl The Daily Mirror.

Sestra Kim Čong-una varovala USA a Jižní Koreu v úterý prostřednictvím státní tiskové agentury KCNA. Kim Jo-čong vzkázala oběma zemím, které v regionu pravidelně cvičí z bezpečnostních důvodů, že se jedná o „nevítanou a sebedestruktivní akci“, která ohrožuje severokorejský lid a zvyšuje napětí na Korejském poloostrově. 

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Kim Jo-čong také uvedla, že cvičení zpomalují pokrok ve zlepšování vztahů. „Spojené státy a Jižní Korea budou čelit vážnější bezpečnostní hrozbě, pokud budou ignorovat naše opakovaná varování a budou pokračovat v nebezpečných válečných cvičeních,“ uvedla sestra Kim Čong-una.

„Naše vláda a armáda budou bedlivě sledovat, zda Jihokorejci budou pokračovat v agresivních válečných cvičeních,“ uvedla Kim Jo-čong v prohlášení KCNA.

Potvrdila tak, že se k administrativě Joe Bidena nestaví severokorejský režim nijak pozitivně. Sestra Kim Čong-una je podle mnoha spekulací možnou nástupkyní svého bratra v čele režimu. Její prohlášení nasvědčují tomu, že by se v rétorice svému sourozenci vyrovnala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články