Setkání s „vlastenci“? Kdyby měli sílu, budou lynčovat, ukázalo video Hayato Okamury

Hayato Okamura (ČTK)

Hayato Okamura | FOTO: ČTK

Poslanec KDU-ČSL Hayato Okamura se stal terčem odporných rasistických a vulgárních útoků, když se pokusil diskutovat s dezinformátory a zastánci Ruské federace. Přední dezinformátor Pavel Zítko jej urážel a napadal, přičemž přihlížející s podobnými názory se přidávali. Co tohle video ukazuje? Jediné. Kdyby se v Česku podobné síly chopily moci, dopadlo by to špatně.

Hayato Okamura je známý – na rozdíl od svého bratra, politického podnikatele a cynika Tomia – klidnou povahou. Snaží se s každým vyjít a není agresivní, chce diskutovat. Jsou ovšem lidé, což ukázal i tento případ, s nimiž to není možné. Naopak. Zhmotnění těch nejhorších facebookových diskuzí a volání po násilí, to jsou stoupenci Vladimira Putina a konspiračních teorií v naší zemi. Je to děsivý pohled, i když jde o relativně malou skupinu lidí.

(FORUM 24)

Pavel Zítko a spol. jsou nejen zastánci Ruska, ale dříve také samozřejmě bojovníci proti vakcínám. Antivaxerské hnutí bylo stejně agresivní, jako je nyní to, které během agrese proti Ukrajině stojí za Putinovým Ruskem. Sám Zítko ostatně šířil spoustu dalších nesmyslů, od toho, že se do Bílého domu rychle vrátí Donald Trump, až po sdělení, že řetězec McDonald’s brzy skončí, protože v jeho jídlech se našlo lidské maso.

Člověk by se zasmál, kdyby se to ovšem nepodobalo nesmyslům, kterým věří velká část Rusů. Hlavně těch, kteří nyní fandí tzv. speciální operaci, správně řečeno agresivnímu vraždění v zemi, která chtěla patřit jinam než do ruského područí. A kdyby se nejednalo o neuvěřitelnou agresi vůči zvolenému poslanci Parlamentu České republiky.

Je třeba jasně a rezolutně podobné chování rusofilních dezolátů, lhářů, manipulátorů a antivaxerů odsoudit. Protože do slušné společnosti podobné projevy v žádném případě nepatří a patřit nesmějí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]