Sexuolog Uzel v Haló novinách popsal nenávistný pohled moderátora Veselovského

Radim Uzel. (ČT)

Radim Uzel. | FOTO: ČT

Sexuolog Radim Uzel se v Haló novinách vypovídal z křivd a nepochopení, které se mu dějí, zabojoval proti politické korektnosti a dozvěděli jsme se, jak je dneska v Americe riskantní rozepínat podprsenky bez povolení, jaký nenávistný pohled má moderátor Martin Veselovský a která média mají moderátory skvělé. Můžete hádat, která to asi jsou.

Nejdřív k tomu, čím teď doktor Uzel poutal pozornost: Když sexuolog škodí. Tak zní na serveru Heroine titulek článku filmového kritika a feministy Kamila Fily, který rozpoutal diskusi o tom, jaké chování k ženám je v mezích slušného chování a mimo jiné také, zda je známý sexuolog Radim Uzel skutečně uznávaný odborník. Lékař proto začátkem týdne přišel do DVTV obhájit některé z názorů, které uveřejnil například ve své poslední knize Zvíře nadržené. Během interview například zmínil, že poplácání po pozadí je na pracovišti v některých případech v pořádku. ‚To je naprosto individuální, někdy to může představovat proteplení mezilidských vztahů,‘ nechal se slyšet s tím, že sám poplácal desítky kolegyň. A kdyby jim to vadilo, prý by jim to poznal na očích. Uzel, který působí i jako soudní znalec, zároveň tvrdí, že za některá znásilnění si mohou ženy samy. (iRozhlas.cz)

FORUM 24 (archiv)

V Haló novinách (31. 12.) dostal doktor Uzel otázku: Narazil jsem na váš rozhovor s panem Veselovským. Když jsem ho viděl, měl jsem pocit, že Veselovský byl jednak neobjektivní, a tudíž neprofesionální, a pak také bylo vidět, že otevřeně zastává hodnoty, které známe z ‚demokratických‘ USA, kdy se záměrně likvidují přirozené intuitivní sexuální hodnoty a nahrazují se materiálními hodnotami, nerovně až dekadentními přístupy, jako je skoro ověřený písemný souhlas, zda muž může ženě rozepnout podprsenku.

Odpověď: Původně to měla být diskuse mezi mnou a panem Filou. Ten nakonec účast odmítnul. Kdyby přišel, měl by pak redaktor Veselovský těžkou úlohu nikomu z nás nefandit. To dokáže jenom málokterý člověk. Zejména Veselovský, který je prý Filovým přítelem. Všimněte si třeba rozhovorů na ČT1. Tam téměř každému redaktorovi ty jeho osobní sympatie čouhají jako sláma z bot. Ostatně ani já bych nedokázal své sympatie zcela potlačit. Nemusí to být jenom formulace a výběr otázek, často stačí jenom gesto. Bohužel obličejová mimika je nyní maskou potlačena. Ale u pana Veselovského mi už stačil ten nenávistný pohled. A jako přítel a známý pana Fily se svými otázkami opravdu činil. Naštěstí to většina diváků této pochybné televize pochopila, že tímto způsobem se nezávislá publicistika nevede.

Jednou jsem tam byl a diskutoval s jinou redaktorkou, myslím, že se jmenovala Drtinová, to bylo ještě jakž takž. To kdyby tam byl redaktor Xaver Veselý, to by bylo ‚jiný kafe‘. Ten to umí, klade neutrální otázky a je opravdu nezávislý. Podobně sympatický je pan redaktor Franta z agentury Sputnik. Do sexuálních témat neplete politiku, a přestože je dokonale vzdělaný, nehraje si na ředitele zeměkoule.

No jo, Xaver Veselý, Sputnik a Haló noviny, to jsou sexy média. Tam mají pochopení. Kdepak nějaké nenávistné pohledy. Dovedete si snad představit, že by se taková novinářská hvězda jako Xaver při kladení otázky prezidentu Zemanovi (jestli má rád koprovku) nenávistně díval? A pan Franta ze Sputniku, tomu by slovanské bratrství něco takového nedovolilo.

Kampak na nás s nějakou politickou korektností, tady není žádná Amerika. Tady se bude plácat, jak se ručičce a puse zachce. A pan prezident jde příkladem. Víte, co je to pasy, pane redaktore?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]