Sexymozek míří na Hrad. Jiřímu Paroubkovi se zachtělo funkce prezidenta

Jiří Paroubek  (ČTK)

Jiří Paroubek | FOTO: ČTK

Bývalý premiér, člen České strany socialistické, poté ČSSD a nakonec vlastní partaje s názvem LEV 21, Jiří Paroubek by rád opět vstoupil do světel reflektorů. Pro server Lidovky.cz se vyjádřil, že pokud sežene peníze, bude se ucházet o post prezidenta.

Chce se namítnout, proč vůbec musí Jiří Paroubek shánět nějaké peníze, když je na tom přece výborně, jak se kdysi dávno chlubil dnes již okřídlenou větou „Kdo z vás to má?“. Ale zřejmě přece jen po odchodu z politiky zdroje vyschly a sexymozek či cvičení chuej-čchun-kung asi tolik nevynášejí.

(Týdeník FORUM)

Pokud by se mu peníze sehnat podařilo, oznámil by kandidaturu prý na počátku září. „Organizaci mám připravenou, program taky a teď jde o to, sehnat finance. A pokud budou na tu počáteční část volební kampaně, tak nevylučuji, že bych do toho šel. Pokud ne, tak nemá smysl v tom pokračovat,“ sdělil serveru Lidovky.cz Paroubek, který by se chtěl stát duchovně-morálním prezidentem. Kde však hodlá peníze loudit, neprozradil.

Naopak se vytasil s jedním ze svých možných volebních témat. Tím by mělo být bydlení a Paroubek se tak jen zařadil k celé řadě dalších uchazečů, kteří nevědí, že prezidentský úřad je o něčem jiném. Tak nějak si jeho sexymozek popletl volby prezidentské a komunální.

Prý by se jeho kampaň lišila od kampaní všech dalších kandidátů. V čem? To zatím ani nenaznačil. „Nevšiml jsem si, že by někdo z kandidátů chtěl ekonomickou krizi nějak zásadně řešit. Jsou to všechno jenom řeči. Nemají zkušenosti ani znalosti, aby věci řešili,“ řekl Lidovkám. Jeho zkušenosti z politiky doplněné o znalosti získané ve funkci hlavního ekonoma podniku Restaurace a jídelny v Praze 1 jej však přímo předurčují k prezidentské funkci. On přece ví, jak během krátké doby snížit státní dluh, a přitom nezvyšovat daně. Ví, jak zvýšit přídavky, důchody, porodné, pastelkovné, pohřebné i další sociální dávky všem potřebným, a zároveň nikomu nesáhnout na jeho příjmy. Ví, jak nevytvářet dluhy pro následující generace, a přitom si žít jako šejkové v Kuvajtu. Zkrátka zná tajemný recept, jak nevařit, a přitom pojídat smažená holoubátka.

Ovšem ekonomické dovednosti nejsou vším, čím potenciální kandidát na nejvyšší funkci oplývá. K roli prezidenta jej přímo předurčuje aristokratické a noblesní chování i vystupování. Je přímo prototypem dynamického, inteligentního a moudrého vládce evropského střihu. Nikdo na něj nikdy nemůže vytáhnout žádného kostlivce ze skříně, žádnou kauzu, nic podezřelého. Jeho život je křišťálově čistý, stejně jako jeho myšlenky.

A navíc je mezi lidmi tak populární, že mu i vejce dávají zdarma.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články