Seznam ruských vlivových agentů pro prezidenta

Bývalý prezident Václav Klaus a současný prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Bývalý prezident Václav Klaus a současný prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Haxuorská skupina SlowBrains podnikla tachyonový kyberšikanózní útok na datové servery Bezpečnostní informační služby. Instituce, jejíž ředitel zjevně nepochopil principy demokratické otevřenosti státní správy a svobodného přístupu občanů k informacím. Tento nezodpovědný jedinec odmítá předat prezidentovi republiky jmenný seznam ruských špiónů působících v České republice. Ohrožuje tím demokracii a svobodu slova. Průnik do systému BIS haxuorům umožnila špatná bezpečnostní politika administrátora počítačového systému české tajné služby. Proto snadno uhodli, že heslo pro administrátorský přístup do intranetu BIS zní ZeMaN=<>!

Haxuoři z databáze BIS získali seznam nejnebezpečnějších ruských vlivových agentů působících v současnosti v České republice a zaslali mi jej za účelem zveřejnění ornitologicky. E-mail doručil poštovní holub. Materiál je výbušný, proto jej přinášíme i našim čtenářům.

Jmenný seznam nejdůležitějších osobností veřejného života a politiky České republiky, které výrazně podpořily zájmy Ruska a FSB:

(Pro zkratek neznalé – FSB znamená Federální služba bezpečnosti [rusky Федеральная служба безопасности Российской Федерации – Feděralnaja služba bezopasnosti Rossijskoj Feděracii]. Je to Putinova tajná služba.)

Babiš, Andrej, premiér za ANO, oligarcha, krycí jméno Kolbasa

(Česky „salám“.) Využití Kolbasy ruskou tajnou službou lze předpokládat už v rámci poskytnutí mezinárodní součinnosti orgánů StB orgánům KGB v osmdesátých letech minulého století, proto je dnes ochrana Kolbasy prvořadým úkolem ruské služby.

Eric Drooker

V reakci na tlak, který vyvíjí Evropská unie na Kolbasu v souvislosti s požadavkem vrácení dotací, podniká FSB intenzivní kroky k rozpuštění EU.

Kolbasa prokazuje oddanost všeslovanskému bratrství i v rodinném životě. Když odjel na zotavenou do ciziny jeho syn, destinací byl okupovaný Krym. Ještě přičinlivější je při výkonu funkce premiéra. Ve společném rozhovoru se Samogonem (viz níže) pro Českou televizi výslovně sdělil národu: „Rusko nechápu jako hrozbu.“ Mimořádné služby FSB prokazuje Kolbasa i v symbolické rovině. Během oslav 30. výročí svržení bolševického proruského totalitního režimu v České republice při pokládání květin v Praze na Národní třídě měl kravatu s ruskou trikolorou.

Pro FSB rizikový faktor: Poté, co Kolbasa vyhlásí Česko svazovou republikou obnoveného Sovětského svazu, má zřejmě v úmyslu začlenit Čukotku a ostrov Sachalin do sibiřské divize Agrofertu.

Foldyna, Jaroslav, poslanec za SPD, krycí jméno Mašinist

(Česky „strojvedoucí“, své krycí jméno Mašinist ale získal díky kontaktům s Putinovým motorkářským gangem Noční vlci, neboť motorka je motorkářskou hantýrkou „mašina“.) Mašinist dlouhodobě a systematicky spolupracuje s Putinovými motorkáři. Gang je symbolickým předvojem expanzivní politiky Ruska, jeho vůdce otevřeně označuje Noční vlky za „složku armády“. Gang se angažuje například při válkách by proxy vedených Ruskem a při násilných anexích území cizích států ruskou armádou. Na takových územích pořádají Noční vlci „spanilé jízdy“, kterými demonstrují, že ono území je již jejich teritoriem – že patří Rusku.

Pro FSB rizikový faktor: Mašinist se opakovaně nechává fotografovat v černém koženém oblečení, které užívají řidiči motocyklů, které ale také připomíná oblečení preferované sadomasochisticky orientovanými fetišisty (BDSM – „kožeňáčci“). Pokud Mašinist užívá černé kožené oblečení nejen díky sympatii k motocyklům, může při případném coming outu u veřejnosti zpochybnit věrohodnost jím hlásané podpory ruských zájmů.

Klaus, Václav mladší, poslanec, lídr strany Trikolóra, krycí jméno Jevrejskij komitět

(Česky „židovský výbor“, podle slavného výroku pana poslance Klause, Václava mladšího, za který byl vyloučen z ODS.) Novinář Jaroslav Kmenta zveřejnil, že Jevrejskij komitět zvolil pro svůj think-tank Centrum pro občanské svobody kanceláře v domě, který vlastní ruský oligarcha, respektive ruský podnikatel, a sídlí tam jeho firma. V domě sídlí také Ruská obchodní komora. Komitět navrhl zákonem zakázat majitelům privátních sociálních sítí mazat příspěvky, jež jsou v rozporu s pravidly sociální sítě. Chce, aby stát bezprecedentně zasahoval do smluvního vztahu mezi občany, neboť uživatel sociální sítě se smluvně zavazuje jejímu majiteli k dodržování pravidel té konkrétní sítě. Zavedení zákona by znemožnilo mazat soustavnou propagandu a dezinformace šířené ruskými trolly pracujícími pro FSB.

Pro FSB rizikový faktor: Není, Jevrejskij komitět je natolik oddán myšlenkám Vladimira Putina a slovanského bratrství, že o jeho věrnosti FSB vůbec nepochybuje.

Klaus, Václav starší, exprezident, influencer, krycí jméno Krasávica

(Česky „krasavice“.) Krasávica v rozhovoru pro západoevropský tisk výslovně uvedl: „Propaganda Spojených států a Evropské unie vůči Rusku je opravdu směšná a nemohu ji přijmout.“ V pořadu Partie televize Prima zase pronesl: „Nechávat Rusko mimo je dětinské a hloupé.“ Jindy sděloval: „Pro nás byla hrozba Sovětský svaz, dnešní Rusko není žádná hrozba. Mě opravdu Putin ničím neohrožuje.“ A na svém blogu píše: „Z hlediska České republiky se dnešní role Ruska při ovlivňování našeho osudu blíží nule. Neměli bychom bojovat staré bitvy.“ Krasávica soustavně svými projevy zastírá skutečnost, že proti České republice vede ruská rozvědka již řadu let hybridní válku, prozatím informační, která cíleným šířením fake news úspěšně fragmentuje českou veřejnost.

Pro FSB rizikový faktor: Kdyby následkem sabotáže nebo nemoci neměl v přímém dohledu zrcadlo, hrozí abstinenční syndrom až do úrovně infarktu myokardu.

Mynář, Vratislav, vedoucí Kanceláře prezidenta republiky, krycí jméno Mjortvaja sviňja

(Česky „mrtvé prase“.) Na začátku roku 2018 žádal (v součinnosti se Samogonem, viz níže) ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) ve věci ruského hackera Jevgenije Nikulina, aby byl vydán do Ruska. Nikulin byl ve vydávací vazbě v ČR na základě amerického zatykače. USA ho vinily z útoků na sítě LinkedIn, Formspring a Dropbox v letech 2012–2013.

Miloš Zeman (twitter J. Ovčáčka)

V té době Samogon žádal o vydání hackera nikoliv do USA, ale do Ruska, které o jeho vydání rovněž požádalo. Mjortvaja sviňja pana Pelikána navštívil a podle vlastních slov ministrovi předal dopis Nikulinovy matky. Po vydání Nikulina do USA Radiožurnál zjistil, že v půlce ledna 2018 došlo k utajenému setkání Mjortvoj Sviňji s Nikulinovým advokátem Martinem Sadílkem. „Sešli jsme se z osobních důvodů s panem advokátem. O panu Nikulinovi jsme asi mluvili. Zeptal jsem se, jak se má a jak se ta kauza vyvíjí,“ komentoval schůzku podle Českého rozhlasu Sviňja. V současnosti aktivity pokračují. Podle Deníku N má Mjortvaja Sviňja být v plánované delegaci do Moskvy, která na náklady Kanceláře prezidenta republiky poletí soukromým letadlem.

Pro FSB rizikový faktor: FSB se obává, že pokud se nepodaří nevratně znemožnit léta nerealizovanou prověrku Mjortvoj sviňji, hrozí, že bude úřady přesunut z Pražského hradu na hrad Mírov.

Ondráček, Zdeněk, poslanec za KSČM, krycí jméno Dubinka

(Česky „obušek“.) V lednu 2016 Dubinka navštívil separatistickou Doněckou lidovou republiku, území přičleněné k Rusku díky ruské válce by proxy proti Ukrajině, v den, kdy probíhaly místní komunální volby. Ruská média i separatistická média tzv. Doněcké republiky opakovaně použila návštěvu ve své propagandě a označila třídenní návštěvu za oficiální. Jeho zdravice na YouTube, adresovaná separatistům, byla přednesena v ruštině. Další cestu na Ruskem okupované území, do Doněcka, uskutečnil Dubinka 11. května 2019. Podle Wikipedie jej „přivítala čestná stráž v čele se separatistickým prezidentem Denisem Pušilinem“. Zásadním způsobem přispívá k akceptaci okupace Doněcka v očích české veřejnosti.

Pro FSB rizikový faktor: Při možné radikalizaci se může Dubinka snadno dekonspirovat, neboť si může s pomocí ruských žoldnéřů bojujících v Doněcku chtít zopakovat zážitky z převratu v roce 1989 na Národní třídě. Přesun vojsk z Doněcka na Národní třídu by však vyvolal pro FSB nežádoucí mezinárodní pozornost a vedl by k odhalení agenta.

Zeman, Miloš, prezident, krycí jméno Samogon

(Česky „samohonka“, podomácku destilovaná ruská pálenka s vysokým podílem metylalkoholu.) Jeho působení je pro FSB zcela zásadní, neboť dokázal zachránit i ve velmi náročných situacích dobrou pověst FSB a i s vysokým osobním rizikem jednat v zájmu Ruské federace.

Prezident Miloš Zeman, v pozadí nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský (ČTK)

Při aféře kolem otravy agenta Sergeje Skripala agentem FSB si Samogon vymyslel a veřejně prohlásil, že nervový jed vyvinutý sovětskou armádou, kterým byli Skripal a jeho dcera otráveni, se vyráběl v Československu. Tím vytvořil pro Ruskou federaci možnost mezinárodně shazovat vinu za útok na bývalého agenta Skripala na jiného pachatele.

Samogon také opakovaně intervenoval ve věci ruského hackera Nikulina – pro jeho vydání do Ruska. „Je pravda, že tento rok proběhly dvě schůzky, kdy mě prezident žádal, abych nevydal ruského občana do USA, ale do Ruska,“ řekl tehdejší ministr spravedlnosti Pelikán. Drobnějších kroků Samogona ve prospěch Ruska lze za období výkonu jeho funkce napočítat více.

Pro FSB rizikový faktor: Pro další zdárné fungování agenta Samogona je třeba zachovat pravidelné dodávky novičoku, na kterém je Samogon závislý, na Pražský hrad. Při abstinenčních příznacích volává Sorosovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články