Seznam si za svým tvrzením stojí. Jsme připraveni prokázat, že je to pravda, řekl Kroupa

Investigativní reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa (Česká televize)

Investigativní reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa | FOTO: Česká televize

Redakce Seznam Zprávy trvá na tom, že informace o Hamáčkově utajované schůzce, na níž hovořil o výměně citlivých informací za vakcíny Sputnik, jsou pravdivé. Kromě autora článku Janka Kroupy o důvěryhodnosti hovoří i šéfredaktor Seznam Zprávy Jiří Kubík. 

„Reakce Jana Hamáčka přichází ve chvíli, kdy ještě na uzavřeném jednání poslanecké sněmovny nevystoupili klíčoví aktéři schůzky na ministerstvu vnitra ze dne 15. dubna. Jejich veřejná vyjádření, na která se odkazuje Jan Hamáček, nevyvrátila informace obsažené v textu Seznam Zpráv. Seznam Zprávy jsou připraveny pravdivost svých zjištění prokázat v případném soudním řízení,“ řekl Kubík. 

Jeho slova potvrdil i Janek Kroupa, na něhož Jan Hamáček podal trestní oznámení. „My samozřejmě jsme připraveni prokázat, že informace, které jsme napsali, jsou podložené a pravdivé. My jenom prostě důsledně chráníme naše zdroje,“ řekl ČT. „Nejsem schopen v tuhle chvíli čehokoliv, co by vedlo k odhalení mých zdrojů. Já ty lidi chci ochránit,“ dodal Kroupa.

„Naše redakce trvá na pravdivosti informací, jež se týkají plánované cesty Jana Hamáčka do Moskvy. Odmítáme osobní útoky na naše reportéry i na naši redakci, kterých se teď dopouštějí někteří politici, kterým se naše zpráva nelíbila,“ uvádí šéfredaktor Jiří Kubík.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]