Seznam vytvořil aprílovou mapu Česka. Najdete na ní čápa i čínskou vlajku na Hradě

reprofoto seznam.cz

Mapa na Seznamu | FOTO: reprofoto seznam.cz

Přesnou a výstižnou mapu připravili programátoři největšího českého vyhledavače pro své uživatele na apríla. Místo klasických dat uživatelé najdou významná místa v České republice hezky přehledně a s obrázky. Na Pražském hradě tak vlaje čínská vlajka a nedaleko Prahy dohlíží na naši zem čáp ve svém hnízdě.

aprilova mapa hrad orig

K vytvoření neobvyklé mapy inspirovali autory události posledních dní a týdnů. Dva nejmocnější lidi v republice, kteří de facto určují směr naší země tak mají místo vedle takových ikon, jakými jsou Becherovka nebo mladoboleslavská Škodovka. Aspoň na jeden den se tak lidé mohou s úsměvem zbavit pachutě, kterou zanechává návštěva prezidenta Číny i zřejmý dotační podvod ministra financí Babiše.

Zajímavé jsou i legendy, které se zobrazí po kliknutí na obrázek. Pražský hrad: Hrad sem. Hrad tam. 城堡在这里。城堡那里。 Замок здесь. Замок там. Čapí hnízdo: Starý čáp, capy cap. Za ním cape čápice. Tady máte dotace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner