Shodit teď Babišovu vládu? Zní to neuvěřitelně, ale mohlo by být i hůř

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Svrhnout Babišovu vládu. To je to, o čem se nyní mluví. To je to, co by si Babiš a jeho ministři zasloužili ze všeho nejvíce. Bohužel je tam jedno velké ale. To ale je Miloš Zeman. Pán, který je stále ještě prezidentem.

Není tak docela pravdou, že pád vlády by nyní destabilizoval zemi v té největší krizi. Tu zemi totiž už neskutečně destabilizoval sám Babiš a jeho nejbližší. Dokola předvádí neuvěřitelnou neschopnost, do všeho vnáší chaos, zmatek a opět si přihřívá jen svoji byznysovou polívčičku. Ve svém konání je dokonce tak tragický, že už ho opustili jeho dlouhodobí spojenci, komunisté. Těžko by mohlo být ještě hůř…

FORUM 24 (archiv)

Smutnou pravdou je, že Babiš a jeho podřízení nesou vinu za část zemřelých. Za to si zaslouží nejen vyhazov od moci, ale také patřičné vyšetřování. To snad přijde. Nicméně, proč teď není vhodná chvíle na odvolání Babiše a jeho vlády? Protože by mohlo přijít něco ještě mnohem horšího. Zní to neuvěřitelně, ale mohlo by to tak být.

Bohužel ve vedení země totiž není člověk, který by sestavením dočasné vlády pověřil někoho slušného. V čele země je Miloš Zeman. A ten by takový moment využil k prosazení svých zájmů, tedy zájmů Ruska, Číny a té party kšeftařů, kterou se obklopil.

Po vyslovení nedůvěry vládě by tak nejspíše následoval jednoduchý scénář. Zeman by se snažil s Babišem udělat obchod, podrží ho ve funkci svými průtahy a naschvály výměnou za to, že Babiš přiklepne Dukovany Rusům a Číňanům. Pokud by to Babiš vzdal, najmenoval by si Zeman další svoji vládu všehoschopných loutek. Bohužel jsme v situaci, kdy by se premiérkou mohla stát například Marie Benešová, nebo odpolední puding.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner