Show must go on! Moldavští traktoristé zpívají proti ruským sankcím

(repro Youtube.com)

Empty spaces, what are we living for… zpívají za počínajícího hřmění dva sedláci kráčející prázdnou krajinou s kosami přes rameno a ptají se, proč vlastně žijeme. Píseň, kterou kdysi dávno uchvátil Freddie Mercury celý svět, tentokrát ale nepředstavuje boj proti AIDS. Zápas s ruskými sankcemi se snaží představit prostřednictvím coververze světově známého hitu Show must go on moldavští rolníci, traktoristé i hospodyně. Videoklip ukazuje trochu stylizované, leč přesto běžné situace z moldavského venkova a v prostřizích pak ruské buldozery ničící nelegálně dovezené ovoce z dovozu. Likvidaci podle Putinova červencového rozhodnutí podléhá produkce, která má původ v některém ze států, jež vyhlásily proti Rusku sankce za anexi Krymu a podporu donbaských separatistů.

Svéráznou reklamu zadal Moldavský projekt pro podporu zemědělství, jehož úředníci v Kišiněvu doufají, že moldavské ovoce si díky klipu najde nové kupce na Západě. Na podporu moldavských farmářů videoklip vytvořila agentura Atelierul Sergiu Prodan. Videoklip od pátečního zveřejnění zhlédlo na Youtube.com již přes půl milionu fanoušků.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]