Šichtařová vytáhla v putinovském stylu proti zahraničním agentům

foto Twitter M. Šichtářové

Markéta Šichtářová. | FOTO: foto Twitter M. Šichtářové

Markéta Šichtařová, neúnavná prorokyně zkázy, odhalila prohnilost liberální demokracie. Také zjistila, že u nás fakticky působí zahraniční agenti placení ze zahraničí. Podle ní by se mělo s takovými nepřáteli rázně zatočit. Ona už se na to podívá.

Zcela v duchu bývalého prezidenta Klause a jeho institutu se přihlásila k boji proti liberální demokracii, a také hlásá demokracii bez přívlastků. Co na tom, že demokracie bez přívlastků dává asi takový smysl jako počasí bez přívlastků. Bez přívlastků ji měli v Aténách a zvládli to současně s otrokářstvím a fyzickou likvidací sluníčkáře a intelektuála Sokrata. Volby s více kandidáty mají dokonce i v Íránu. Proces, kterému se eufemisticky říká volby, probíhá jako rituál i v Rusku.

Na svém blogu na iDnes.cz Šichtařová píše: „Některým lidem už nevoní nejpraktičtější forma vlády, totiž demokracie. Místo ní se vzhlédli v něčem, čemu začali říkat ‚liberální demokracie‘, a co se v jejich pojetí vyznačuje tím, že hlasitá menšina uřve svůj názor na úkor většiny.“

Uřvání, které dle ní provozuje „jistá část ‚progresívních menšin!“ si na to vynalezla „velmi efektivní nástroje“. A protože „jeden progresívní liberál si prosadí málo“, tak si zakládají „politické neziskovky“.

Pavel Hofman

Je to vlastně něco jako spiknutí. Protože u nás „legislativa označení ‚politická nezisková organizace‘ vlastně ani nezná,“ tak jsou podle Šichtařové „slušně zakamuflované mezi ostatními neziskovkami“. A vyjmenovává pachatele: „Evropské hodnoty, Člověk v tísni, Prague Pride, Alternativa 50+, Open Society Fund Praha, Agentura pro sociální začleňování, IQ Roma servis, Organizace pro pomoc uprchlíkům, Transitions, Sdružení pro integraci a migraci, Fond NNO a další.“ A ještě varuje: „Další nebezpečí politických neziskovek spočívá v tom, že jsou mnohdy financovány ze zahraničí, čímž cizí státní občané, cizí komerční společnosti i cizí vlády prosazují cizí zájmy na české půdě, aniž by ovšem toto prosazování cizích zájmů bylo vystaveno domácí politické soutěži.“

Nakonec doporučuje, jak se s nimi má naložit: „Ze všech těchto důvodů chci zákaz financování politických neziskovek z veřejných peněz a ze zahraničních zdrojů. Chci STOP Norským fondům, chci stop politickým projektům z rozpočtů EU, a to i mimo neziskovky!“

To je opravdu náhodička, že mezi organizacemi, které by Šichtařová ráda přiškrtila, jsou zrovna ty, které se zabývají porušováním lidských práv, mimo jiné v Rusku. Také upozorňují na šíření hybridní ruské propagandy, což určitý typ politiků a myslitelů velmi nerad slyší. Třeba takový exprezident Klaus a momentální prezident Miloš Zeman. Ti se rádi nechají pohostit od agenta KGB Jakunina na Rhodosu a diví se, že se na tom někomu něco nezdá.

V Rusku už to mají vyřešené a hon na „zahraniční agenty“ je tam v plném proudu, asi to bude tím, že si zřídili demokracii bez přívlastku. Člověka v tísni už tam zakázali a zahraničními agenty svedené občany mlátí na ulici obušky a zavírají. Je to jistě svým způsobem praktický způsob vládnutí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner