Šílenství hejtmana Haška: „Nejezděte na Západ, děti!“

(repro: ČT)

Zdá se, že to s tou bezpečností trochu přeháníme. Až tak, že to začíná být poněkud nebezpečné. S dalšími novinkami v bezpečnostní oblasti přišel jihomoravský hejtman Michal Hašek. Rada kraje na jeho návrh vydala doporučení pro školy, aby omezily cesty do zemí Unie, kde se podle něj zhoršila bezpečnostní situace po teroristických útocích v Paříži. Doporučení, které je adresováno přímo ředitelům škol, konkrétně mluví například o Francii, Belgii a Německu.

„I na dálku z Pekingu jsem dnes Radě Jihomoravského kraje navrhl opatření k zajištění bezpečnosti studentů krajských středních škol při zahraničních cestách – výlety, kurzy, stáže – s ohledem na bezpečnostní situaci v Evropě,“ zní začátek doporučení, které ze své návštěvy čínské metropole adresoval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, kde jsou nyní kromě premiéra Sobotky na návštěvě i zástupci Haškova kraje a tamních firem.

Hejtman Hašek blouzní. Tak tedy děti nebudeme posílat na západ. Máme je posílat na východ? Na sever, na jih? Mají sedět doma? Máme si sednout do sklepa a čekat, až přijde Islámský stát? Nebylo by místo takového strachu lepší žít jako normální lidé?
Při dopravních nehodách přijde za rok v České republice o život 600 až 700 lidí. Co doporučí hejtman Hašek? Nejezdit autem? Trochu bláznivé, že?

Taková prohlášení nedávají vůbec žádný smysl. Jediný výsledek bude, že se náš život podřídí jakési duševní paralýze a nebudeme už schopni se ani hnout. Nepojedeme výtahem, aby se náhodu neutrhl, nepojedeme k moři, protože by tam mohl být lidožravý žralok, a nepoletíme letadlem, protože do turbíny může vlétnout pták.

Na Haškovi je, nekorekntě řečeno, jedna zajímavá vlastnost. Má stejně šíleně vytřeštěné oči jako doc. Konvička. Oba pánové si samozřejmě mohou třeštit a šílet, jak chtějí. To je jejich věc. Měli by to ale dělat v soukromí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]