Silný vítr na některých místech přerušil dopravu v Česku, jsou i zranění

ČHMÚ

Orkán v ČR | FOTO: ČHMÚ

Vítr v Česku dnes brzy ráno místy značně přesáhl sílu orkánu, na Sněžce měl dokonce rychlost až 180 kilometrů za hodinu. Českému rozhlasu-Radiožurnálu to řekl Marjan Sandev z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na několika místech vítr přerušil dopravu. Podle webu Českých drah už kolem 04:00 na některých tratích zastavily vlaky spadlé stromy, hlavně na jihu a západě Čech. Na Prachaticku zranil jednoho člověka pád stromu na auto.

Silný vítr dnes podle výstrahy ČHMÚ hrozí po celý den v celém Česku. V nárazech může dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině, místy i více.

Na Božím Daru, v nejvýše položeném městě v Česku, foukalo zatím nejsilněji v noci na pondělí kolem třetí hodiny ráno a to rychlostí až 30 metrů za sekundu. Studená fronta, s nejsilnějším větrem by tam měla dorazit kolem půl šesté až šesté hodiny ráno.

Studenou frontu doprovázejí vyšší teploty. „Na Božím Daru je kolem pěti stupňů, v Karlových Varech je ale už nyní kolem 11 stupňů Celsia,“ uvedla v pondělí po páté hodině ráno z místa reportérka ČT Kamila Medová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner