Silvestrovské útoky: Copak si Arabové umějí chuť na sex naplánovat?

Eric Drooker

Vyšetřování silvestrovských útoků ještě neskončilo, Němci dostávají denně další a další oznámení, kterých je už více než 500. Společnost se opět dělí na dvě poloviny. Jedni říkají: migranti za to nemůžou, byla to jen promile z nich, druzí uplatňují systém kolektivní viny a ještě ukazují na ty první se slovy: „Vidíte, my vám to říkali!“

A pak sedí pár „filozofů“ někde bokem a říkají si, jestli to není zvláštní: sexuální napadení, krádež, znásilnění… Ano, to všechno se děje a dělo a frustrovaní mladí muslimští muži k tomu mohou mít blízko. Jenže! Proč zrovna teď, proč v několika městech, proč všude skoro stejně? Je to náhoda? Ano, je to možné. Ale stejně tak jsou signály, že tyto akce byly nejen plánované, ale také na místě dobře organizované.

Eric Drooker

Shabani, svědkyně útoků, pro list Guardian uvedla, že celou událost sledovala ze schodů katedrály. Šla do centra města, aby zažila svůj první nový rok v Německu, osm měsíců po tom, co přijela z Íránu jakožto žadatelka o azyl. Udivila ji nenucenost policie. „Zdálo se, že s tím nic nedělali,“ řekla. „Sledovala jsem, jak muži vystřelovali veliké petardy vodorovně do davu a policie tam jen stála stranou s rukama v bok.“

Když Shabani popisovala to, co nazvala „koordinovanou taktikou“ mezi muži, řekla: „Nějakou dobu jsem sledovala jak tři muži, kteří byli elegantně oblečení, dávali ostatním instrukce. Přicházela za nimi vždy skupina tří nebo čtyři mužů, kterým byly dány pokyny, a poté byli posláni pryč do davu. Pak zase přišla další skupina tří nebo čtyř mužů, gestikulovali různými směry a zase byli posláni někam pryč.“

Ministr vnitra věří v koordinovanou akci

Podle Shabani se muži občas zastavili, aby se vyfotili na své mobilní telefony. Dodala, že měli na sobě „sportovní šik“ oblečení, nebo „takový ten typ oblečení, které by mohli nosit rappeři – boty na běhání, baseballové čepice“. „Zdálo se mi, že zcela jasně řídili tyto události,“ řekla Shabani, která popsala ten večer jako „chaotický“. Učitelka mateřské školy utrpěla šrám na pravé ruce po tom, co se snažila zabránit výbuchu jedné z rachejtlí do kočárku jejího tříletého dítěte. „Viděla jsem, jak se to blíží, a zvedla jsem ruku přesně ve chvíli, abych to stihla zastavit,“ řekla.

Eric Drooker

Alžířané, Maročané, Íránci, Syřané i Němci se na útocích domlouvali předem přes sociální sítě a dokonce měli lístečky s přeloženými větami: „Sáhnu si“, „Zabiju tě“ a tak dále. Podobné útoky se udály v sedmi dalších německých městech. Podle ministra spravedlnosti Heika Maase musel hromadné násilí během oslav někdo naplánovat.

Indicie ukazují, že tomu tak bylo. Nezdá se totiž, že by desítky „arabsky vypadajících mužů“ náhodou v jeden den, na mnoha místech vyrazily všichni ve stejnou chvíli do ulic a dělaly všichni stejné věci. Jenže pokud to někdo plánoval, tak proč? Cizinci museli vědět, že na místě riskují zatčení a následnou deportaci. Ale na druhé straně organizátoři museli vědět, že to je fantastická rozbuška pro všechny odpůrce migrace i Angely Merkelové.

Někdy je náhod příliš mnoho najednou, abychom se nezeptali na příčinu. Silvestrovské útoky jsou obrovským problémem, který ještě více prohloubil nedůvěru v možné vyřešení migrační krize. Tato nedůvěra se ale někomu jednoznačně hodí – a právě ten je jistě rád za oslabenou kancléřku, podezírání médií a mnoho dalších aspektů, které událost přinesla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner