Šíření hoaxu o uprchlících v Chebu se opět rozjelo

Českým internetem se po měsíci opět začala šířit poplašná zpráva, která ukazuje dav uprchlíků obléhající vlak na nádraží v Chebu.

Fotomontáž z chebského nádraží uveřejnil před několika dny uživatel Facebooku Jaromír Broulík. K fotce přidal již několikrát opakovaný komentář Posiléj dál !!!!!!!!To je Cheb tento týden. ČT i další TV o tom mlčí.
To jsou migranti co vyhostili z Německa k nám. Chebské nádraží. To je výsledek střežení hranic naší republiky. O tom se ale tiše mlčí a ČT a další tv to nezajímá. Hlavně, že ve zprávách melou nesmysly, kterým snad věří jen pan premier!!!!“ (uveřejňujeme bez redakčních úprav)

Pan Broulík tímto příspěvkem dokázal mystifikovat už více než tisíc uživatelů Facebooku a je velice pravděpodobné, že se číslo bude nadále zvyšovat. Ovšem lidem, kteří této fotomontáži uvěřili, asi nedošlo několik detailů. Například: na fotografii je jarní počasí a uprchlíky by přímo pod trakčním vedením sežehl elektrický proud.

Poplašná zpráva o uprchlících v Chebu není žádnou novinkou, stejná fotomontáž se poprvé objevila na sociálních sítích už v září 2015. Tehdy se k této situaci vyjádřil i starosta města Petr Navrátil „Před vstupem do politiky jsem pracoval na Českých drahách a mohu vás ujistit, že na elektrifikované trati by se lidé nemohli takto pohybovat, neboť by je okamžitě zasáhl elektrický proud. Navíc na motorové jednotce Regionova nejsou žádné úchyty, na kterých by se mohli lidé udržet,“ zdůraznil Navrátil pro televizi Západ. To však řadu uživatelů Facebooku nezajímá. Užívají si příležitost sdělit svá moudra v komentářích.

Výběr nejzajímavějších komentářů k tomuto hoaxu na Facebooku:

  • A už je to tady a bude hůř! !!
  • No odpad z německa zase k nám ? To už tady bylo,ne ?
  • tak to uz je vrchol vseho….
  • hm….důchodu se fakt nedočkám !!!
  • Vládní úředníky fakt už poslat do pr…. Co tu dělají, pokud nebrání vlastní občany před tímto zvěrstvem.
  • to je sprosta okupace! bordel v republice jako prase!!!
  • Jste někdo z Chebu? Prosim rozdejte jim adresy politiku a slunickaru at je hned u sebe ubytuji.
  • a pak ,že jsme v bezpečí jenom nám všem lžou (uveřejňujeme bez redakčních úprav)

Slovem hoax se v současné době rozumí falešná zpráva, mystifikace, novinářská kachna či podvod.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner