Sjednotí Trikolora dezoládu? Místo demonstrace zelo Václavské náměstí prázdnotou

Prázdné místo pod pomníkem sv. Václava (Pavel Hofman / FORUM 24)

Prázdné místo pod pomníkem sv. Václava | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Nová petice Trikolory nepřekvapí obsahem, ale prvními podpisy. Vypadá to, že se Trikolora chce stát dalším subjektem, který sjednotí antisystémové občany a jejich jako mýdlové bubliny vznikající a zase praskající party, partičky a partaje.

Podle slovníku cizích slov má slovo čalamáda význam „směs krájené zeleniny naložené v octovém nálevu“. Směs antisystémových občanů naložených v kyselé omáčce populismu, nenávisti a proruského „flastenectví“, kterou najdeme pod novou peticí, kterou Trikolora zveřejnila v sobotu na neslavné výročí komunistického puče, myslím snese od slova čalamáda odvozený termín dezoláda. Je to směs dlouhodobě antisystémově orientovaných jedinců, které sjednocuje odpor doslova k čemukoliv, co udělá současná vláda.

Flastenci, ke koni!

Šestnáctého února zveřejňuje instagramový účet thomas_poki pozvánku na akci v neděli 26. února: „Konečně oficiální, nehrozí žádné zrušení, píše se na pozvánce. Sraz u koně, tentokrát bez pódia. Pohádek na pódiu máme už dost! Sdílejte, jestli nejste k sobě lhostejní. Dne 26. 2. 2023 na Václavském náměstí proběhne podepisování petice proti současné vládě. Poté se vydáme společným pochodem k Úřadu vlády. Vše domluveno na magistrátě v Praze.“ Přidána fotka davu na Václaváku, pěst a česká vlajka.

Účet Dušan Ručka má na úvodní fotce FB účtu plakát Creative Society. To je ten z východu přišedší kult, co jím byla tak okouzlena v nedávném videu doktorka Soňa Peková. Dušan Ručka postuje pár dní před chystanou akcí do skupiny „Češi a Slováci v Německu Hledám/nabízím práci“ pozvánku na nedělní akci a harmonogram: „DEMONSTRACE v neděli (národ sobě) 26. 2. 2023 odpoledne. První demonstrace bez pódia. Podpis petice proti vládě a pak pochod před vládu.“ Ani účet thomas_poki, ani účet Dušan Ručka mi na můj dotaz stran chystané akce neodpoví. Ani na webech, ani na facebooku vyhlášených dezolátů se však o chystané akci nedozvím nic.

Pojďme se nebát!

V sobotu před plánovanou akcí došlo na FB účtech Trikolory, Petra Štěpánka, Aliance národních sil a jistě i na dalších dezolátských účtech, které ve své neomarxistické indolenci neznám, k zveřejnění petice právě s tímto názvem – Pojďme se nebát a výzvy k jejímu podepisování. Píše se v ní mimo jiné: „Naše vláda škodí lidem. Zasahuje jim do životů, ohrožuje jejich svobodu i prosperitu. Prodává naši suverenitu a slouží cizím zájmům. Náš národ ale není stádem ovcí. Často to dlouho vypadá, že si nechá líbit všechno. Ale když se pak ozve, obvykle to stojí za to. Poměry v naší republice jsou dnes natolik neudržitelné, že chvíle se nahlas ozvat právě přichází. V neposlední řadě to nejděsivější: Vláda dělá vše pro to, aby nás zatáhla do válečného konfliktu. Kapitolou samou o sobě je fanatický boj s klimatem, který je záminkou k násilnému prosazování jediného správného způsobu života, ke zvyšování životních nákladů, ale brzy také ke krachu průmyslových podniků, propouštění, nezaměstnanosti a nedostupnosti mnoha produktů pro běžné sociální vrstvy. Genderová protirodinná politika slepě kopírovaná od nejdekadentnějších zemí rozleptává právní a sociální poměry obyčejných a normálních lidí. Vláda pochopitelně ví, že její politika je neobhajitelná. A tak přijímá opatření, která mají zastrašit a umlčet kritiku a udržet u moci vládu za každou cenu. Desítky lidí jsou stíhány za projevení politického názoru, a to již včetně představitelů politické opozice. Za těchto okolností vyzýváme každého obyvatele naší krásné země, kterému jde o zachování míru a samotné její existence, aby se přestal bát, aby se přestal hrbit před narůstající cenzurou a řekl jasné NE této vládě! Vyzýváme všechny kritiky vlády a jejích kroků, všechny nezávislé organizace, iniciativy, spolky, politické strany a další subjekty, aby nechaly stranou to, co je rozděluje, a začaly spolupracovat na krocích, kterými bychom vystavili vládě stopku dřív, než napáchá škody nenapravitelné. Náš národ není stádem ovcí, které si nechají líbit vše. Je čas to prokázat. POJĎME SE NEBÁT!“

Tolik (výrazně zkrácený) obsah petice, který přednesla paní Zuzana Majerová na jejich tiskové konferenci.

Kdo se podepsal?

Petice je obvyklý blábol, který je slyšet na libovolné demonstraci libovolného spolku „flastenců“. Více než obsah zaujme seznam prvních signatářů, který byl zveřejněn spolu s textem petice. Vybírám jen ta nejznámější jména: Ladislav Jakl, publicista, Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory, Mgr. Jiří Kobza – SPD, poslanec, prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., epidemiolog, pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel, lékař, velitel Národní domobrany, Jaroslav Bašta – SPD, historik, poslanec, Petr Hájek, šéfredaktor magazínu Protiproud, Mgr. Michal Semín, místopředseda Akce D.O.S.T., Jaroslav Foldyna, poslanec SPD, prof. RNDr. Jaroslav Turánek, CSc., imunolog a vakcinolog, Antonín Baudyš, astrolog, hnutí Cesta, PhDr. Josef Skála, CSc., historik, Kudy z krize, PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně Aliance národních sil, Mgr. Josef Nerušil, předseda SPD Praha, Stanislav Novotný, právník, publicista, prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., politik a lékař, Ivo Osovský, občanský aktivista, Lic. Daniel Solis, LL.M, politolog, Jiří Havel, Národní rada obnovy, Rostislav Kubíček, hnutí Občan v odporu, Otto Černý, místopředseda Trikolory, signatář Charty 77, Ladislav Vrabel, Česká republika na 1. místě. A mnoho dalších, připojte se a sdílejte! Tolik výběr ze zveřejněných podpisů pod peticí. Podle spektra antisystémových osobností v tom výčtu je zjevné, že se Trikolora chystá vstát z mrtvých jako Velký Sjednotitel neočkovaných ruských švábů, kteří dobře vědí, že ukrofašisti chtěli na Moskvu vyslat roje bojových netopýrů nakažených ještě strašlivější formou syfilidy, než byla ta, na kterou zemřel Vladimír Iljič Lenin.

Píšu den před chystanou událostí, pár hodin po zveřejnění nové petice Trikolory, paní Majerové: „Je prosím podepisování petice na Václavském náměstí plánované na neděli 26. února sběrem podpisů pod tu petici, kterou jste dnes zveřejnila, prosím?“ Automatická odpověď: „Děkuji a přeji požehnaný, krásný a klidný den. Jelikož mi FB blokuje pozvání lidem ke sledování stránky, poprosím o Váš lajk na mé stránce!“ Po chvíli pak přichází neautomatická odpověď paní Majerové: „Nikoli.“ Tak poděkuju, ale lajk na její stránku nedám.

A nic…

Vsuvku mírně jízlivou mi jistě čtenáři prominou. Dokonce i jedincům tak dokonalým, jako jsou čeští flastenci podporující zájmy Ruska, občas něco neklapne. V neděli ve 12.35 referuje do našeho redakčního Houstonu fotograf Fóra: „Hlavák nic, Václavák prázdný.“ Ve 14.41 píše: „Hlavák i Václavák stále prázdný.“ Ve 14.50 se situace mění: fotograf hlásí, že ke koni nastupuje velká skupina policistů. O akci policisté vědí. Jsou informováni, že má být. Jen tam nejsou žádní flastenečtí podepisovatelé.

V 15.15 se náš fotograf off record dozvídá od policie, že je pořadatel akce telefonicky informoval, že mu ujel vlak, a tak že nepřijede. Oni mu na revanš sdělili, že může být v klidu, protože stejně nikdo nepřišel. A tak policie i náš fotograf šli domů. Jak se říká v Rusku – klapne to tentokrát, nebo jako obvykle? Dnešní nedemonstrace dezolády dopadla jako obvykle. Inu, flastenci!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články