Skandál v KDU-ČSL. Lůza, špína, živel, psal Kalenda o uprchlících

Eric Drooker

Zatímco jiní vyjádřili nad tragédií z minulého týdne, kdy bylo v nákladním automobilu nalezeno 71 mrtvých běženců, lítost, člen KDU-ČSL Daniel Kalenda, dle svých slov realista, pragmatik a lidovec se smyslem pro sociální odpovědnost, napsal na sociální síť tento status: CNqikq4W8AAKoEw

Status se ihned začal šířit, a ačkoliv jej Kalenda posléze smazal, kritika za jeho nehorázné výroky se strhla ze všech stran. Pod nátlakem na nakonec politik  omluvil, rezignoval na své funkce v KDU-ČSL a strana bude jednat o jeho vyloučení, uvedl dnes na Twitteru předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. ČTK rezignaci potvrdil i sám Kalenda. Jeho vyloučení by měla tento týden řešit liberecká stranická organizace.

Kalenda byl dříve předsedou městské organizace KDU-ČSL v Liberci. Nyní byl členem okresního výboru a členem celostátní rozhodčí komise strany. „Rezignoval jsem na obě funkce k včerejšímu datu a nebudu se k tomu dále vyjadřovat,“ uvedl. V neděli se údajně za své výroky omlouval, vysvětloval je alkoholem a svůj text smazal. Podle předsedy městské organizace v Liberci Kamila Jana Svobody by se měl ještě dnes mimořádně sejít městský výbor, v úterý okresní. O vyloučení by pak měl rozhodovat krajský výbor, jenž se sejde ve čtvrtek. „Může se (Kalenda) pak ještě odvolat k rozhodčí komisi, jejímž byl členem,“ řekl Svoboda. Za nejlepší řešení by ale považoval, kdyby Kalenda vystoupil sám. „Měl by uznat, že nás poškodil a jeho vyjádření bylo za hranou,“ dodal.

K vyloučení však může dojít i dříve. Jak uvedl na Twitteru Pavel Svoboda (KDU-ČSL), poslanec Evropského parlamentu a předseda jeho právního výboru: Z mimořádné pravomoci dle stanov navrhne generální sekretář strany vyloučení pana Kalendy již zítra na celostátním výboru.

13:38: Aktualizujeme o omluvu pana Kalendy. Ponecháváme ji bez komentáře. Úsudek nechť si každý udělá sám.

CNpmcPqWgAAYPgg

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner