Skandální Maláčová a neviditelný Hamáček. ČSSD usilovně bojuje o nejhorší volební výsledek

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a první místopředseda vlády, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a první místopředseda vlády, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. | FOTO: ČTK

Boj ČSSD o co nejhorší volební výsledek úspěšně pokračuje. Z vrcholných představitelů strany se snaží o pozornost jen dva lidé. Jana Maláčová a Jan Hamáček. Maláčová si počíná tak skandálně, že je její pohyb mezi lidmi pro stranu výrazně kontraproduktivní. Hamáček pro jistotu mezi lidi prakticky nevychází. Nebo o tom alespoň neinformuje na sociálních sítích.

Zatímco například lídři koalice SPOLU jsou téměř neustále na cestách po České republice a zveřejňují jednu fotku za druhou, na které jsou v debatě s lidmi, zástupci firem a živnostníky, jeden z posledních příspěvků Jana Hamáčka na sociálních sítích informuje o tom, že se byl podívat ve Škodovce, kde prý vědí, co s bateriemi; a další příspěvek informuje o tom, že Hamáček pro své ministerstvo převzal elektromobil, kterým prý bude pan ministr vnitra jezdit. Tolik o kampani vicepremiéra a předsedy strany, která kdysi sestavovala vlády a nyní je s preferencemi pod hranicí pěti procent.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Druhou a poslední viditelnou tváří z vedení sociální demokracie je Jana Maláčová. Falešná kontrolorka s falešným kontrolorem a svým kamarádem Matějem Stropnickým. Po tom, co byl tenhle skandál zveřejněný, najednou velcí bojovníci za práva chudáků utlačovaných zaměstnanců. Jeden je majitel zámku a profesionální syn, druhá úřednice, která studovala v Německu a Británii. Velmi autentické.

To „nic“, které vrcholní sociální demokraté provádějí dva měsíce před volbami, jež jsou pro jejich stranu naprosto existenčně důležité, je šokující.

Celé to působí jako směs rezignace a zoufalství. Maláčová, namísto toho, aby jela na náměstí přesvědčovat důchodce, že ji mají volit, jede na podivnou „kontrolu“ do Teplic. Hamáček se pro změnu domnívá, že pro svoji stranu sežene voliče tím, že jeho ministerstvo koupí pro použití ministra elektromobil. Opravdu není v ČSSD nikdo, kdo by řekl: Přátelé, takhle se to nedělá?

Poslední zhasne

Teď se naplno ukazuje, že straničtí kritici plánu vstoupit do vlády s Babišem měli pravdu. ČSSD je na kolenou, tedy pokud už zcela neleží. Babiš straně vykradl voliče. Svojí PR mašinou ji převálcoval. I to, co se Hamáčkovi a spol. podařilo prosadit, si přivlastnil pan premiér. K tomu všemu se vedení ČSSD dopustilo zakrývání a přehlížení kauz premiéra. Z vlády měla strana odejít asi tak stokrát. Neodešla a voliči jí to teď spočítají.

Ze strany, která v České republice sestavovala vlády a vedla řadu krajů, je nyní prázdná skořápka na dně. Na tom opravdovém dně. Skořápka, kterou ve velkém opouštějí členové. Například v červnu odešlo z této nejstarší české strany 1400 členů, včetně bývalého předsedy a premiéra Bohuslava Sobotky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články