Skandální poměry: Premiér svěřil syna do rukou kriminálníka a nechal ho odvézt na Krym, aby znemožnil jeho výslech

Petr Protopopov (profimedia.cz)

Petr Protopopov | FOTO: profimedia.cz

Deník FORUM 24 získal dokumenty, které ukazují na opravdu skandální poměry v prostředí českého premiéra Andreje Babiše. Jedná se za prvé o policejní zprávu, která shrnuje kriminální kariéru zaměstnance premiérova holdingu Agrofert Petra Protopopova, který dostal za úkol starat se o Andreje Babiše mladšího v době jeho údajné nemoci. Druhý dokument je e-mail, v němž tento Petr Protopopov z adresy své firmy Vostok air dokládá premiérově firmě IMOBA, že zarezervoval na 17 dní apartmán v Sevastopolu na Rusy okupovaném Krymu. A do tohoto apartmánu pak odjel s Babišovým synem.

Datum, kdy Protopopov zarezervoval ubytování na poloostrově, který Vladimir Putin ukradl Ukrajině, je totožné s datem, kdy sněmovna vydala Andreje Babiše staršího k trestnímu stíhání kvůli padesátimilionovému dotačnímu podvodu. Bylo to 6. září 2017. Taková náhoda, že. Zrovna, když by tehdejšímu kandidátovi na premiéra mohlo uškodit, kdyby jeho syn byl v České republice. Do Moskvy a na Krym Protopopov s mladým Babišem odjel podruhé hned v říjnu, když dorazila k Babišům z policie písemná sdělení o obvinění. Jako na potvoru si asistent udělal další výlet se svým svěřencem.

Andrej Babiš ml. (ČTK / FORUM 24)

Případ pravděpodobného odvlečení Andreje Babiše mladšího na Krym je skandální i ve své nejmírnější verzi. Dejme tomu, že by Andrej Babiš mladší přeháněl a nejednalo by se o únos. I v takovém případě je otřesné, že současný premiér tehdy platil takzvaného asistenta či kouče svého syna, který s ním cestoval po okupovaném území Ukrajiny. Protopopov je přitom rodák z Moskvy a proputinovský ruský vlastenec. Jeho žena MUDr. Dita Protopopová, která diagnostikovala Andreji Babišovi těžkou paranoidní schizofrenii a napsala posudek pro policii, že není schopen výslechu, je zase dcerou silně proruského slovenského spisovatele Juraje Kalnického, který obdržel od ruského prezidenta Puškinovu cenu.

Mnohem pravděpodobnější je ale verze Andreje Babiše ml., který opakuje ve zcela soudném vyprávění, že byl k cestě na Krym donucen a zřejmě byl pod vlivem silné medikace.

Aby toho nebylo v tomto východním blázinci málo, tak paní doktorka Protopopová, u níž je na wikipedii uvedeno, že je političkou hnutí ANO, vede jako tajemnice agendu vládní rady pro duševní zdraví. Předsedou Rady vlády pro duševní zdraví je přitom podle vládního webu samotný premiér Andrej Babiš. On je zjevně na duševní zdraví na slovo vzatý odborník. Člověk se asi neplete, když ho napadne, že svému synovi tu paranoidní schizofrenii diagnostikovali premiér s doktorkou Protopopovou společně a pak ho svěřili manželovi paní doktorky, kterého vede Policie ČR ve svých záznamech jako zloděje aut a kol, aby s ním odjel na Krym.

Eric Drooker

Policejní záznamy o kriminální minulosti Petra Protopopova jsou kuriózní, když si uvědomíme, že mu premiér svěřil starost o nemocného syna. V roce 2000 a podruhé v roce 2004 byl odsouzen za krádež auta. Kromě toho byl policií prověřován v souvislosti s prodejem kradených součástek jízdních kol. Podle policie vlastnil cyklovrakoviště a nyní vlastní firmu Vostok air. Prostě ideální kouč pro nemocného syna českého premiéra.

Na východní blázinec narazíme v kariéře našeho premiéra i v jiných sférách. Evropský parlament v těchto dnech schvaluje rezoluci, která má 43 bodů a která se snaží ochránit evropské peníze před Andrejem Babišem. Možná proto má náš premiér k panu Protopopovi tak blízko.

Je to celé otřesné, ale je to tvrdá realita. Andreji Babišovi staršímu se podařilo udělat východní blázinec z České republiky. A to tím, že tu jsou všechny tyto absurdity vůbec možné. A také tím, že se na naši zemi jako na východní blázinec musí dívat naši partneři v Evropské unii.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]