Skandální přístup Primy: V Partii byli dva ministři, opozice nemá prostor

V nedělní Partii FTV Prima byli hosty ministryně financí Alena Schillerová a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Pokud byste čekali, že formát pořadu bude zvolen tak, že proti nim zasedne opozice, aby byli konfrontováni také s kritikou, nebo alespoň s nepříjemnými otázkami, mýlíte se. To na Primě není zvykem. A nejen kvůli krizi, od začátku roku jde o běžnou praxi.

Jak se zdá, na Primě není vůbec potřeba předstírat, že někoho zajímají opoziční strany, ač zastupují v Poslanecké sněmovně zájmy statisíců občanů stejně jako vláda. Minulý týden ve studiu seděl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolu se svým náměstkem Romanem Prymulou, o týden dříve premiér Andrej Babiš.

Pavel Hofman

Někdo by mohl říci, že jde o výjimečný přístup ve výjimečné situaci, kterou nyní prožíváme. Není tomu tak. V neděli 8. března zavítal do Partie ministr školství Robert Plaga a 1. března opět náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. A tak bychom ostatně mohli pokračovat i v únoru a v lednu a nic by se nezměnilo. Protože důvodem není koronavirová pandemie, ale editorské rozhodnutí.

Často slyšíme, že opozice nic nedělá, nic nenavrhuje, je k ničemu. Jak moc ale toto všechno souvisí s faktem, že ta samá opozice nemá prostor, aby své návrhy a názory prezentovala? FTV Prima je nesporně sledovaná televize. Pokud v jejím pořadu nemůže hodinu hovořit předseda ODS Petr Fiala nebo šéf Pirátů Ivan Bartoš, proč si ani jeden z nich nemůže sednout naproti zástupci Andreje Babiše a konfrontovat jej s problémy, které v posledních týdnech nastaly a nastávají kvůli selhání této vlády?

V České republice nefungují politici, ale nefungují ani média. Potlačovat hlasy z opozice není služba veřejnosti, je to propaganda. Moderátorka pořadu ani omylem neotvírá důležitá témata a pochybení. A fakt, že všechno vyvrcholí tím, že do pořadu přijdou hned dva ministři, aby nám ukázali, jak je tahle vláda skvělá a co všechno dělá pro lidi, je prostě a jednoduše skandální.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner