Skandální tiskovka. Po Ovčáčkovi a Mynářovi se obyvatelům ČR vysmála také první dáma Ivana Zemanová

Prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou (ČTK)

Prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou | FOTO: ČTK

Zcela absurdní divadlo okolo zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana trvá dál. Ovčáčkem ohlášený tiskový briefing nejasnosti neobjasnil, naopak byl výsměchem všem, kteří se o zdravotní stav prezidenta zajímají. Na ohlášený briefing na Pražském hradě přišla před mikrofony Ivana Zemanová s dcerou Kateřinou. Z několika metrů na obě dámy dohlížel Ovčáček.

První dáma přečetla krátké prohlášení, ve kterém se snažila „hrát na city“. V několika větách řekla, že Zeman je nemocný, že se o něj bojí a aby na ni a na Zemana byli lidé hodní. A odešla. Bez možnosti položit dotaz. Celý briefing trval necelé dvě minuty. Včetně příchodu a odchodu.

Koalice SPOLU ()

Ivana Zemanová je tak další, kdo řekl, že Zeman je nemocný. Veřejnost se to dozvěděla už od jeho lékaře a od Ovčáčka. Briefing nepřinesl vůbec nic. Snad jen potvrzení, že si první dáma dělá z obyvatel legraci stejně jako Ovčáček nebo Mynář, který neodpovídá novinářům a namísto toho si hraje na prezidenta.

Zajímavé je, že s podobně zbytečným výstupem musela vystoupit první dáma, nezvládl to Ovčáček ani Mynář. Ivana Zemanová tak snad poprvé veřejně promluvila k národu. Z těch několika málo slov, která sdělila, bylo zajímavé snad jen jedno. Informace, že léčba si vyžádá čas. Tím chtěla zřejmě říci, že si máme zvyknout na prezidenta, který údajně úřaduje z nemocnice.

Divadlo paní Ivany přispělo k jedinému. K ještě větší nedůvěře v okolí prezidenta, ke kterému se připojuje i jeho rodina. Co ona a zaměstnanci Kanceláře prezidenta republiky skrývají? Co je na Zemanovi tak moc tajného, že to nesmí nikdo vědět?

Co řekla, víme. Nic. Ale z toho, co neřekla, můžeme usuzovat, že stav prezidenta se nelepší. Kdyby se zdravotní stav Miloše Zemana zlepšil, řekla by to. Kdyby se blížilo jeho přeložení na jiné oddělení, řekla by to. Ráda by se pochlubila. Jenže to neřekla. Lze tedy usuzovat, že vážný stav Miloše Zemana trvá. Nepomohly meruňkové buchty ani vinná klobása s bramborovou kaší, kterou podle Ovčáčka Zeman údajně jedl v minulých dnech. Co teď? Bůček se zelím?

Ještě nějaké podobně směšné vystoupení, jako dnes předvedla první dáma a rodina Miloše Zemana společně se zaměstnanci Kanceláře prezidenta republiky, skutečně donutí senátory a poslance, aby Zemanovi odebrali prezidentské pravomoci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]