Skopeček: Vládnou nám nemehla. Chaos hrozivě dopadá na vývoj epidemie

Poslanec Jan Skopeček (ODS) (ODS)

Poslanec Jan Skopeček (ODS) | FOTO: ODS

Poslanci se v pátek sejdou, aby projednali žádost o prodloužení nouzového stavu. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) už ve středu prozradil, že opatření navázaná na chystaný pandemický zákon by v současné epidemické situaci nebyla dostatečná. Podle poslance Jana Skopečka (ODS) je vláda ztracená. V rozhovoru na CNN Prima News prozradil, že pro pokračování stavu nouze ruku nezvedne.

„Nehlasoval jsem pro něj ani v předcházejících kolech, a to z jednoho prostého důvodu. Nouzový stav už tu máme 150 dní a situace se jenom zhoršuje,“ prozradil poslanec za občanské demokraty Jan Skopeček s tím, že vláda ještě před pár dny o nouzovém stavu vůbec nehovořila a spoléhala na pandemický zákon.

FORUM 24 (archiv)

„Nyní opět tvrdí, že Česko zachrání jen nouzový stav. Ten ale vůbec ničemu nepomáhá. Za nouzového stavu rostou počty nakažených. Čili nesoustřeďme se na něj, ale na jednotlivá opatření,“ řekl Skopeček v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. 

Podle poslance provází vládu už dlouho chaos, který hrozivě dopadá na vývoj epidemie. „Ukazuje se, že v posledních měsících docházelo jen ke zpřísňovaní. Těch restrikcí už je tolik, že se v nich lidé neorientují,“ pokračoval Skopeček a zdůraznil, že vláda by měla jednotlivá opatření osekat, zjednodušit a ponechat jen ta, která jsou opravdu potřeba.

Podle vlády při současné situaci pandemický zákon nestačí, pro plánované zpřísnění opatření je podle premiéra Andreje Babiše potřeba nouzový stav. „Je to úplný nesmysl a pokud hnutí ANO takto přistupuje k legislativě, svědčí to o tom, že je to velký chaos,“ prozradil Skopeček.

„Pokud vláda přistupovala k pandemickému zákonu ledabyle a toto opatření, aniž by vstoupilo v platnost, už se prokazuje jako nedostatečné, ukazuje to, jaká nemehla nám vládnou,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner