Skotská premiérka varuje Trumpa: Necestujte k nám, nebudete vpuštěn

Donald Trump (ČTK)

Donald Trump | FOTO: ČTK

Velmi ostrý vzkaz poslala Donaldu Trumpovi Nicola Sturgeonová. Ministerská předsedkyně Skotska si nepřeje, aby v současné době stále ještě úřadující americký prezident přicestoval do její země. Podle listu Daily Mail se totiž spekuluje o tom, že Trump chce v době inaugurace Joea Bidena odletět do Skotska na golf.

Sturgeonová se kvůli koronavirové pandemii rozhodla uzavřít hranice a zakázat cesty do i ze země. Výjimkou je pouze skutečně důležitý důvod. Ten však premiérka v Trumpově návštěvě nevidí. „Přiletět hrát golf není to, co bych považovala za zásadní účel,“ řekla Sturgeonová na tiskové konferenci. „Nedovolujeme lidem, aby právě teď cestovali do Skotska bez podstatného důvodu, a to by se na něj vztahovalo, stejně jako na kohokoli jiného,“ dodala. 

Ačkoliv Bílý dům odmítá informovat o tom, co má Donald Trump v plánu na 20. ledna, kdy bude do úřadu uveden nový prezident USA, zákulisní zprávy jasně hovoří o jeho cestě na Ostrovy. 

Glasgowské letiště Prestwick, vzdálené 48 km od golfového resortu Turnberry, bylo prý varováno, aby očekávalo letadlo, které by mohlo chtít přistát 19. ledna. Podle zdroje listu Sunday Post existuje totiž na letišti Prestwick rezervace americké vojenské verze Boeingu 757 na tento den.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články