Skupina Lucie vystoupí na mimořádném koncertu v Poděbradech

Kateřina Valentová

Kapela Lucie, zleva P.B.CH., Michal Dvořák, David Koller a Robert Kodym | FOTO: Kateřina Valentová

Skupina Lucie vystoupí 24. srpna na mimořádném koncertu v Poděbradech, kde jediným vystoupením v tomto roce podpoří Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack. Další koncerty kapela plánuje až na podzim příštího roku, kdy vyrazí na halové turné. ČTK o tom informoval klávesista Michal Dvořák.

„Připravíme speciální program Lucie ve filmu, který bude postavený na našich písních souvisejících s filmy a videoklipy,“ řekl ČTK Dvořák.

Mezinárodní festival filmové hudby budou Poděbrady hostit od 24. do 27. srpna. Akce navazuje na loňský zkušební ročník, který za jediný den navštívilo více než 15 000 lidí. Festival podle pořadatelů cílí na návštěvníky všech generací. Kromě placených koncertů bude k dispozici také bezplatný kulturní a společenský program. Svou účast na festivalu potvrdil například Oscarem oceněný italský skladatel Nicola Piovani, který získal cenu za hudbu k filmu Život je krásný.

Kapela Lucie v dubnu oznámila, že vydá po šestnácti letech na jaře příštího roku nové album s názvem EvoLucie. První singl fanoušci uslyší letos. Halové turné pak v sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák kapela zahájí až 13. listopadu 2018 v ostravské Ostravar Aréně.

Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První sólovou deskou byl eponymní debut z roku 1990, posledním řadovým albem pak Dobrá kočka, která nemlsá z roku 2002. Kapela je držitelkou řady titulů interpret, skupina a album roku. Se svými třemi prvními studiovými alby prorazila hranici 100 000 prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Loni na velkém turné oslavila třicet let od založení.

Lucie se po desetileté pauze vrátila na koncertní pódia před třemi lety. Vyprodala tehdy deset koncertů, na které přišlo celkem 150 000 fanoušků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner