Skupina Ztohoven opět v akci. Vytvořila Pac-Mana v řepkovém poli Agrofertu

Akce skupiny Ztohoven v řepkovém poli Agrofertu. (Facebook/Ztohoven)

Akce skupiny Ztohoven v řepkovém poli Agrofertu. | FOTO: Facebook/Ztohoven

Dne 22. května, v Mezinárodní den biodiverzity a v den výročí spuštění hry Pac-Man, skupina Ztohoven vytvořila Pac-Mana v řepkovém poli, na kterém hospodaří koncern Agrofert. Pravděpodobně se jedná o největší obrazec v poli, rozkládající se na 18 hektarech řepkového porostu. Pole se nachází v obci Rovné pod horou Říp.

Na svém facebooku skupina píše:

Pac-Man vyžral dotace a podařilo se mu dokonale vyžrat také pojmy jako kapitalismus nebo socialismus, které se dnes volně zaměňují.

()

Jsme ve fázi společenské lobotomie, kdy pravá a levá hemisféra nesmiřitelně prosazují svou bez schopnosti hledat společnou řeč mimo kategorie pravolevého vidění světa.

Tento řez provedl Pac-Man v nás, kterého jsme nechali naplno se prosadit a nebyli schopni mu nastavit funkční bariéry. Selhali ‚4 duchové‘, kteří na herním poli mají Pac-Mana zastavit. Pokud hráč vedený dostatečnou motivací vše sežrat zvolí vhodnou strategii, postupuje do dalších levelů hry, i když jsme si mysleli, že ten předchozí již musel být poslední. Nikdy nebude mít dost.

Pac-Man v krajině vyžírá jednotlivé složky ekosystému a zanechává za sebou monokulturní toxickou poušť.

Pac-Man ve společenském životě likviduje kulturu, individuální svobody, diverzitu podnikatelského prostředí a schopnost bez zásahu centrálního plánovače řešit krizové situace.

Pac-Man dokonale hacknul systém demokracie a kontinuálně ho zneužívá.

Pac-Man založil svůj business na daních, kterými vyžírá každého ve svém herním poli.

Pac-Man zvrací kritické myšlení a seriózní vědu.

Pac-Man si neporadí s jedinci, kteří s ním odmítají sdílet herní pole.

Vystup ze hry.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com