Přepište dějiny! Kupte si podcast roku v jedinečné knižní podobě

Kniha Přepište dějiny (FORUM 24)

Kniha Přepište dějiny | FOTO: FORUM 24

Zdá se, že málokdo je uchráněn divokých paralel a přirovnání, které často minou svou reálnou historickou předlohu. Toho všeho se pak s chutí a vervou chytají právě přepisovači dějin, kteří dnes masivně využívají sociální sítě i své případné politické nebo jinak společensky významné postavení, aby dějiny zapojili do své aktuální strategie. Chcete se zviditelnit jako kritik Evropské unie, přirovnejte ji k třetí říši. Chcete oslovit nacionální strunu v českých voličích, strašte Sudeťáky a jejich touhou po starém majetku. Jednu takovou vyšinutou paralelu za druhou rozebírá kniha Přepište dějiny, kterou pořídíte na e-shopu FORUM.

Kniha s vhledem do historických dějů ukazuje, jak často je skutečná minulost daleko od mnoha dnešních pokřivených aktualizací. Vychází z podcastu Martina Gromana a Michala Stehlíka Přepište dějiny, který vznikl v listopadu 2020. Věnuje se dějinám ve veřejném prostoru, v médiích i výrocích politiků a dalších veřejně vystupujících osob i osobností.

FORUM 24
FOTO: FORUM 24

KNIHU PŘEPIŠTE DĚJINY OBJEDNÁVEJTE ZDE

„Podcast Přepište dějiny je svým způsobem veřejnoprávní formát – moderní, a zároveň tradiční. Tohle se oběma pánům povedlo skloubit a propojit a tím povýšit na novou kvalitu. Moc mě zajímá, jestli jim nedojde dech, protože propojení toho, co žijeme, s minulostí je nejen zákonité, ale i nutné. K pochopení. A je-li souputníkem pochopení inteligentní zábava, palec nahoru,“ napsal o podcastu Martina Gromana a Michala Stehlíka dokumentarista a dramaturg Dan Moravec.

Podcast Přepište dějiny získal v soutěži Podcast roku 2020 první místo v kategorii Objev roku. “Rádi bychom věřili, že i na vás tu v jeho knižní, rozšířené podobě čeká nemálo objevů, i když u témat a motivů, které přece tak dobře známe ze školy,” prozradili autoři knihy.

KNIHU PŘEPIŠTE DĚJINY OBJEDNÁVEJTE ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články