Skutečná SPD: Okamura podporuje šíření islámu, Fiala neskrývá, že je rasista

Zleva předseda poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala a předseda hnutí Tomio Okamura (ČTK)

Zleva předseda poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala a předseda hnutí Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Když uvidíte na něčím plotě plachtu s podobiznou Tomia Okamury a nápis „Odvaha říkat pravdu“, můžete si být jisti, že už v onom sloganu je skryta jedna velká lež. Zástupci hnutí SPD totiž dokáží mnohé, ale rozhodně ne mluvit pravdu. Důkazem budiž dva přední reprezentanti Svobody a přímé demokracie.

Předseda Okamura se často bije v prsa a vykřikuje, že je jediným, kdo dokáže naši zemi ochránit od zla jménem islám. K tomu ovšem zapomíná dodat, že jeho firma s asijskými potravinami prodává i jídlo, určené přímo pro muslimy.

To však není vše, co má politik, který se na veřejnosti tváří jako velký islamofob a spasitel České republiky, s muslimy společného. Certifikát Halal, používaných Okamurou na produktech, které zpeněžuje, vydává Korejská muslimská obec.

Pochopitelně si za to účtuje finanční odměnu, kterou poté využívá k propagaci a šíření islámu, budování mešit, vyplácení mezd imámů nebo islámského vzdělávání. Tedy ke všemu, co Okamura na oko tak razantně odmítá.

Předseda SPD Tomio Okamura  (ČTK)

Podobně je na tom s pravdomluvností i místopředseda SPD Radim Fiala. Okamurův poskok s pravomocí promlouvat na tiskových konferencích. Stejně jako šéf extremistického hnutí neustále odmítá, že by SPD byla xenofobním nebo rasistickým hnutím.

Jeho příspěvek na Facebooku, kde se pozastavuje nad fotografií slovenské prezidentky Zuzany Čaputové s dvojicí černochů, však hovoří za vše.

Toto jsou patrně "evropské hodnoty" dle představ slovenské prezidentky Čaputové…

Zveřejnil(a) Radim Fiala – SPD dne Sobota 27. července 2019

Trapný vzkaz voličům SPD má ukázat, že Fiala je stejně nekompromisní jako Okamura. Tomu se však těžko věří, když politik, bojující proti islámu, zároveň „sponzoruje“ jeho šíření po světě.

Svoboda a přímá demokracie je politický projekt, který se brzy ukáže jako nerentabilní a skončí. Voliči přejdou částečně k ANO a částečně ke „kultivovanějším“ extremistům v Trikolóře. Okamura bude dál vydělávat, Fiala bude před veřejností za pomateného rasistu a plachty z plotů zmizí. Už aby to bylo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]