„Skvělá novina.“ Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů

Britský premiér Boris Johnson (ČTK)

Britský premiér Boris Johnson | FOTO: ČTK

Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů po konci přechodného období po brexitu. Úřad britského premiéra Borise Johnsona označil dosažení dohody za skvělé

„Vše, co bylo Britům slíbeno během referenda v roce 2016 a v loňských parlamentních volbách, je touto dohodou splněno,“ uvedl úřad premiéra. Také dodal, že Británie převzala kontrolu nad svými penězi, hranicemi, zákony, obchodem a vodami, ve kterých království loví ryby. 

Dohoda Evropské unie s Británií je dobrá, spravedlivá a vyvážená a vyplatilo se za ni bojovat. To dnes na tiskové konferenci řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Británie bude pro Evropskou unii nadále partnerem a spojencem.

„Byla to dlouhá a křivolaká cesta. Dosáhli jsme ale dobré dohody. Je to spravedlivá, je to vyvážená dohoda,“ uvedla von der Leyenová.

Smlouva o pobrexitových vztazích s Evropskou unií je dobrá pro celou Evropu, řekl premiér Johnson. Uvedl také, že dohoda v Británii ochrání pracovní místa a že Británie má opět pod kontrolou svůj osud, své zákony i své vody.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]