Vzniká redakce Týdeníku FORUM, spolupráci potvrdil HlídacíPes.org i Jaroslav Kmenta z Magazínu Reportér

Eric Drooker

Týdeník FORUM si klade vysoký cíl: Vracíme Čechům noviny. A aby ty noviny byly co nejlepší, je nutné, aby je dělali dobří a zkušení novináři, kteří nechtějí sloužit oligarchům. Je skvělé, že do Týdeníku FORUM přichází z Reflexu Dan Hrubý, Jiří X. Doležal a nově také editor Matěj Bartošek, kteří budou stálou součástí redakce. A nyní je nám velkou ctí oznámit, že se do tvorby obsahu zapojí také naši kolegové ze serveru HlídacíPes.org a také známý investigativní novinář Magazínu Reportér Jaroslav Kmenta.

Díky této spolupráci může Týdeník FORUM nabídnout čtenářům zejména kvalitní investigativní žurnalistiku či analýzy, které by každé dobré noviny měly mít. Je to něco, co dříve přinášela Mladá fronta DNES, avšak takové věci již z novin téměř vymizely právě proto, že jsou velké mediální domy ve vlastnictví lidí s politickými zájmy, a to v čele s premiérem.

Chcete také vrátit Čechům noviny? Přispějte na transparentní účet 6018253329/0800 (více zde)

Spolupracovat budeme s fotografy Janem Šibíkem, Romanem Černým nebo Zbyňkem Pecákem. Nebude chybět ani Nová Orientace, na kterou jste již zvyklí v deníku FORUM 24 i v Revui FORUM, kterou připravuje historik Petr Hlaváček.

Je pro nás velmi důležité, že se daří navázat spolupráci napříč redakcemi, jejichž novináři se rozhodli po změnách ve vlastnictví na českém mediálním trhu jít vlastní cestou a zůstat nezávislí. Právě díky spolupráci můžeme být silnější a konkurovat „těm velkým“, kteří za sebou mají oligarchy, politické podnikatele nebo přímo politiky stojící v čele státu.

Chceme, aby čtenáři měli možnost přečíst si takové informace, podle nichž se budou moci skutečně rozhodovat na základě faktů. A chceme také, aby ve svých životech zase měli noviny, protože i ty jsou součástí civilizovaného, kulturně bohatého života. Právě takové noviny pro vás budeme připravovat. A jejich vydavatelem není žádný miliardář, ale hlavně vy, naši čtenáři, kteří se na ně skládáte ve veřejné sbírce. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články