Skvělý hospodář Babiš: Stručně a přehledně

ATEO

Andrej Babiš | FOTO: ATEO

Nejrůznějších skandálů a podezření z krácení daní a jiných ošklivých finančních machinací už se kolem našeho dokonalého ministra financí vrší poslední dobou tolik, že pro ty novější pomalu zapomínáme na ty starší.

Připomeňme si tedy, jak to vede ten, co by nás všechny chtěl řídit jako firmu.

Neaudit odkryl další finanční podivnosti Agrofertu

Audit, který měl prokázat, že ministr financí měl dost peněz na nákup korunových dluhopisů, i podle Babišových vlastních slov žádným auditem nebyl a vycházel pouze z čísel, která (své stálé) auditorské společnosti sám zadal. Sice tak předložil cosi, z čeho plyne, že 1,5 miliardy na nákup dluhopisů od svého Agrofertu mít mohl, ale současně na sebe moudrý pan ministr neúmyslně prozradil další skandály. A další nezdaněné příjmy – tentokrát ve výši 748 milionů za tři roky – z prodeje akcií tří vlastních firem (Profrost, Afeed CZ a slovenský Afeed) vlastnímu holdingu Agrofert. Čili opět Babiš Babišovi, miliony se vrší a nezodpovězené otázky rovněž.

Archiv F24

Mezi nimi jedna z nejdůležitějších: Kde vzal miliardy na nákup Agrofertu?

Může za to: Pakáž novinářská a Kalousek.

V majetkovém přiznání pro sněmovnu má pan ministr chyby

Audit-neaudit, který si nechal udělat, se s majetkovým přiznáním rozchází o celých 26 milionů. No sorry jako, takové drobné, on přece svoje peníze nepočítá. A proč by proboha zrovna ministr financí měl uvádět správné údaje o vlastních financích? Účetní má tak nezkušenou, že majetkové přiznání dělala poprvé, takže se spletla. Babiš tudíž nechápe, proč by mu měla hrozit pokuta ve výši 50 000 Kč. „Každý přece dělá chyby,“ zlobí se. Možná by to měl říct těm živnostníkům, které jeho úředníci pro mnohem nicotnější pochybení (třeba chybějící cedulku o EET) podobnou pokutou už potrestali. A pro které to opravdu nejsou drobné jako pro pana multimiliardáře, který je sám k sobě tak dojemně shovívavý.

Může za to: Chudinka nezkušená účetní, ti, co kradnú, a Kalousek.

Dáreček pro ANO nejspíš vynesl dárci státní zakázku

Na účtě holdin- pardon, hnutí ANO přistál dar ve výši 200 000 Kč od zbrojaře Stanislava Petra, majitele firmy Argun. Ta poté – jaká náhodička! – získala ohromnou státní zakázku za 255 milionů. Na výrobu neprůstřelných vest pro ministerstvo obrany Martina Stropnického, no ano, z ANO.

ATEO

Jen co to prasklo, dal se Andrej Babiš slyšet, že peníze dárci vrátí. Pomalu to začíná být taková móda. Chytnou tě při něčem, co dost smrdí? Prostě to vrať. Nebo to prostě dej na charitu jako těch 52 milionů, které Babiš ušetřil na daních za dluhopisy. A řádně to roztrub, aby ti tleskali, jaký jsi lidumil.

Může za to: Nikdo, protože všechno je přece úplně čisté a Stropnický o ničem nevěděl, a pokud za to přece jen někdo může, tak určitě Kalousek.

ČTK

Ano, i ve finanční zprávě o hospodaření ANO jsou chyby

Co už by mělo být vizitkou dobrého hospodáře, za jakého se Babiš opakovaně prohlašuje, než další a další nesrovnalosti v číslech? Nemyslíte? Zní to už jako špatný vtip, ale ministrovi financí nesedí finance ani v tomto dokumentu. U věcných darů se nějak nedopočítali DPH, mezi finančními dary uvedli 70 000 Kč, ale smlouvy na to mají tři na 120 000 Kč… No, zkrátka dokonalé.

Může za to: účetní, aprílové počasí a Kalousek.

Nelze se tedy moc divit ani tomu, že náš finanční génius najednou křičí, že státní rezervy jsou vyčerpané, a po ministrech chce, aby mu nějaké peníze vrátili.

Ale abychom skončili nějakou dobrou zprávou, tak státní rozpočet se sice propadl o 40 miliard, zato majetek ministra financí Babiše vzrostl o šest miliard.

ANO, už je líp. (Jak komu.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner