Proruský dezinformační server Sputnik.cz přináší kromě zkreslených zpráv o nebezpečné Americe, zlé Evropské unii a následováníhodném Rusku také informace, co dělá a jak se má okolí našeho prezidenta. Tentokrát jsme se něco „pikantního“ dozvěděli o Jiřím Ovčáčkovi.

Hradní mluvčí se pro neznámý server stars24.cz rozpovídal nejen o tom, jak je to skvělé pracovat pro hlavu státu, se kterou jsou podle jeho sdělení kamarádi, ale zavzpomínal i na svá chlapecká léta. Zpověď s radostí poslal právě Sputnik „Jeden čas jsem chtěl být tramvajákem. Tedy řidičem. Sen se splnil jen částečně. Jsem ředitelem,“ prozradil Ovčáčkem.

Ředitelem skutečně je, ovšem ne, jak si sám myslí, celé zeměkoule, nýbrž Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Srozumitelně řečeno, jedná se o nižšího státního úředníka, což nezmění ani stovky sprostých a ubohých příspěvků na Twitteru.

Ovčáček má však podle pochvalných slov zřejmě práci snů. „Skvělý šéf, svoboda, tvůrčí atmosféra, zajímavé každodenní události, nádherné historické místo, kde pracuju,“ rozplýval se mluvčí. „Mám příležitost účastnit se důležitých událostí doma i v zahraničí, potkávat zajímavé lidi,“ dodal.

Už ovšem nedodal, že šéf je nemocný starý pán, porušující Ústavu a dělající ostudu naší zemi, svoboda je v tom, že může na sociálních sítích urážet kohokoliv a nic se mu nestane a zajímavé každodenní události obsahují vymýšlení sprostých výkřiků, které s „kamarádem“ pouští do veřejného prostoru. Účast na důležitých událostech je určena Zemanových zvrhlým vkusem, podle nějž jsou narozeniny Jaromíra Soukupa důležitější než 17.listopad.

Ovčáček zkrátka žije ve své smyšlené realitě, ze které bude mít neskutečně složitý návrat do „opravdického“ světa. Že se tato situace blíží mílovými kroky je jasné, ale třeba by se mohl hradní mluvčí vrátit k novinařině. Se zkušeností z Haló novin by určitě našel místo v Parlamentních listech, nebo ve Sputniku. Tam by si určitě také brzy našel kamarády, jako má teď na Hradě.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora