Šlachta jde prý do politiky. Do té přitom vstoupil, už když svrhl Nečasovu vládu

Robert Šlachta (ČTK)

Robert Šlachta | FOTO: ČTK

Robert Šlachta ve středu oznámí, že zakládá politické hnutí, které povede do voleb. Tak znějí informace, které dnes přinesl server Novinky.cz. Hnutí by se údajně mělo jmenovat Přísaha nebo Napřímo. Je to věc, o které se dlouho mluvilo. Šlachta si připravoval dlouhodobě půdu. O rozhodnutí bývalého policisty a celníka by se ale nemělo mluvit jako o vstupu do politiky. Do té totiž vstoupil už mnohem dříve.

A to 13. června 2013 ostudným a teatrálním policejním zásahem na Úřadu vlády České republiky, který vedl právě Robert Šlachta. Součástí bylo rozsáhlé zatýkání, domovní prohlídky, zabavování movitých věcí a skandální tisková konference Šlachty a vrchního státního zástupce Iva Ištvana, na které spojili premiéra a jeho okolí s tunami zlata, kmotry atd. Nakonec z toho nezůstalo vůbec nic. Ukázalo se, že rozsáhlý zátah byl jen divadlem s jasným cílem.

Šlachta spojil nespojitelné, žádné vazby Nečase a jeho okolí na tuny zlata a podobně se neprokázaly. Počínání tehdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Šlachty vedlo k pádu legitimní a v mnohém úspěšné vlády Petra Nečase, k nástupu vlády bez důvěry kamarádíčků Miloše Zemana a především k vzestupu oligarchy Andreje Babiše, který vyhrál volby díky tomu, že kampaň stavěl i na zásahu na úřadu vlády, který lživě interpretoval jako důkaz prorůstání organizovaného zločinu do nejvyššího patra politiky.

Takže až bude Robert Šlachta za pár dní slavnostně oznamovat, že vstupuje do politiky, nebude to pravda. V té už sehrál naprosto zásadní roli před osmi lety, když posloužil Zemanovi, aby si instaloval svoji vlastní vládu bez jakékoliv odpovědnosti, a Babišovi, aby si zprivatizoval státní pokladnu i státní instituce. A oběma by mohl posloužit znovu. Šlachta by chtěl do sněmovny. S kým by asi tak šel do koalice? Že by s hnutím ANO? S Babišem, který mu našel po odchodu od policie teplé místo u Celní správy? Vděčnost, na kterou se nazapomíná?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]